Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Köylere Hizmet Ofisleri Açılıyor

Köylere Hizmet Ofisleri Açılıyor
Buca Belediyesi köy kültürünü yaşatıp, korumak için yaptığı destek çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Buca Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü, köylerde üretim yapmaya çalışan vatandaşların ürünlerini üretim, besleme ve satış aşamalarında yaşayabilecekleri sorunlar karşısında teknik destek verebilmek, Belediye ve diğer resmi kurumlar arasında iletişimlerini kolaylaştırmak amacıyla hizmet ofisleri açmaya başladı.

 

Köylülerin ürünlerini yetiştirmede, hastalıklardan korumada ve pazarlama aşamasında yaşayabileceği sorunları aşmalarına destek olmak amacıyla oluşturulan ofisler ilk etapta Buca’nın Karacaağaç ve Kaynaklar köylerinde kuruldu. Ofisler, zirai çalışmalar haricinde köylülerin resmi kurumlar ve belediye ile koordinasyonunu sağlayacak. Ziraat Mühendislerinin haftada beş gün hizmet vereceği Hizmet Ofislerinin, talebe göre diğer köylerde de oluşturulması planlanıyor.
 
Buca Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürü Deniz İlhan, hizmet ofislerinin köylülerin hayatını ve üretimini kolaylaştıracak yepyeni bir sistem olduğunu, vatandaşlara çok faydalı olacağına inandığını belirtti. 

Yayın Tarihi : 07.04.2016 : 10:12


Yorumlar

2293
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN