Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Folkart'tan Dev Prodüksiyon

Folkart'tan Dev Prodüksiyon
Folkart’ın yeni projesi Folkart Time’ın aksiyon filmlerini aratmayacak reklam filmi çekimi tamamlandı.

 

Lansmanı önümüzdeki ay yapılacak olan Folkart Time’ın reklam filmi çekimleri tamamlandı. Folkart Time zamanını daha iyi yönetmek ve yaşamını daha değerli kılmak isteyenler için ev, ofis, kolej, alışveriş, ve sosyal alanları bir araya getirerek proje sakinlerine pratik bir hayat sunacak.   Zaman temasının farklı bir biçimde işlendiği reklam filminin yönetmenliğini Türkiye’de “Yamakasi” ve “Akrep” filmleri ile tanınan, bugüne kadar Robin Williams gibi tanınmış oyuncuların da yer aldığı 500’den fazla müzik videosu ve reklam filmi yöneten  Julien Seri yaptı. Aksiyon sahnelerinin hazırlanması ve gerçekleştirilmesinde Disney için gösteriler hazırlayan ve tüm dünyada, tehlikeli akrobatik gösterilerle tanınan Romuald Sunny  görev aldı.
 
Yollar kapatıldı
 
Çekimleri altı gün süren ve baştan sonra aksiyon sahneleri ile dolu olan reklam filmi için başta Lozan Meydanı olmak üzere İzmir’in çeşitli yerleri kullanıldı. 90, 60 ve 45 saniyelik üç versiyonu olacak filmin çekim mekanları herhangi bir kazaya sebep olmamak için İzmir Valiliği ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden alınan izinlerle geçici olarak kısmen trafiğe kapatıldı. Filmde 5 yamakasi, 2 yay akrobatı, 300’ü figüran olmak üzere yaklaşık 630 kişilik kadro görev aldı. Yol sahneleri 4’ü özel donanımlı 15 otomobil ile çekildi. 
 
İzmir’in tanıtımına katkıda bulunacak 
 
İlk kez bir inşaat firması için aksiyon dolu reklam filmi çektiğini söyleyen Fransız Yönetmen Julien Seri, “Bugüne kadar 500’ün üzerinde reklam filmi çektim hiç bu kadar heyecanlanmadım. İzmir mükemmel bir aksiyon filminin çekilebileceği doğal bir film platosu gibi. Çekimler çok iyi geçti. Bazı aksiyon sahnelerini yolları kapatarak trafiğe kapalı alanda gerçekleştirmek zorunda kaldık ama sonuçta İzmir’in tanıtımına katkıda bulunacak dünya çapında bir reklam filmi ortaya çıkacağı için İzmirlilerin bunu anlayışla karşılayacağını düşünüyorum.” diye konuştu. 
 
 
Keyifle izlenecek
 
Sete giderek film ekibi ile sohbet eden Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak amaçlarının sadece proje reklamı yapmak olmadığını dile getirdi. Sancak, “Folkart Time günümüz insanını yoğun tempodan, günlük koşturmalardan kurtarıp sevdiklerine daha çok vakit ayırabilecekleri sıradışı bir proje. Reklam filminde de projenin bu ana fikrinden yola çıktık. Montaj aşamasına gelen film önümüzdeki aydan itibaren başta televizyonlar olmak üzere çeşitli mecralarda yayınlanmaya başlayacak. Ortaya heyecanla izlenecek bir reklam filmi çıkacağına inanıyorum” dedi.

Yayın Tarihi : 06.04.2016 : 11:50


Yorumlar

5043
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN