Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Enginarın Faydaları Nelerdir?

Enginarın Faydaları Nelerdir?
Enginar yapraklarının karaciğer hastalığı durumlarında etkili olduğu kanıtlanmıştır. Ayrıca yüksek kolesterole karşı da kullanılır.

 

Meyvesi de yenir, ama bizi yaprakları ile tedavi eder. Yaprakları sayesinde enginar, karaciğerin arkadaşıdır. Yağ sindirimi için gerekli olan safra üretmek için yardımcı olur. Bitkisel ilaç olarak kullanılan bu tıbbi bitkinin kullanımı, ciddi bilimsel çalışmalar tarafından teşvik edilmektedir. Enginar türk mutfağında önemli bir yere sahip olan, güzel bir şekilde hazırlandığında oldukça lezzetli bir hale gelen yararlı şifalı bitkiler arasındadır.
 
 
Enginar Kullanımı
Bazı araştırmalar, standart hesap özeti şeklinde (bitkisel ilaç ve eczacılık bulunan kapsülleri gibi), enginarın safra üretimi ve akışına yardımcı olduğunu göstermektedir. Bunun için de karaciğer fonksiyonunda bozukluğu olan, karaciğer hastalığı olan insanlara reçete ile kullanmaları tavsiye edilir.
 
Ayrıca kandaki kolesterol seviyesini düşürme etkisi de vardır ve bu nedenle hiperkolesterolemiye muzdarip olanlar için uygun olduğu görülmektedir. Karaciğer koruma ilaçların hazırlanmasında da geniş şekilde kullanılır.
 
 
Uyarılar
Mide ilaçları (örneğin yemeklerden sonra alınacak bazı anti-inflamatuar ilaçlar gibi) ile enginar kapsülleri şeklinde olan ilaçlardan kaçınılmalıdır.

Yayın Tarihi : 05.04.2016 : 10:17

Etiketler : enginar    sebze    sağlık    yüksek kolesterol    meyve    sebze    mide ilaçları    bitkisel    şifa    sağlık    enginarın faydaları    karaciğer hastalıkları   


Yorumlar

7315
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN