Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Türkiye'nin Onayıyla Vuruldu

Türkiye'nin Onayıyla Vuruldu
IŞİD'in 2014 yılında baskın düzenlediği ve o tarihten bu yana kontrolünde tuttuğu Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğuna, koalisyon güçleri tarafından hava operasyonu düzenlendi.

 

Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu yerleşkesinin, IŞİD'le Mücadele Uluslararası Koalisyonu üyesi ülkelere ait savaş uçakları tarafından, Türkiye'nin onayı alınarak vurulduğu bildirildi.
 
Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Haziran 2014'ten bu yana terör örgütü IŞİD'in işgali altında bulunan ve üst düzey IŞİD  teröristlerinin ikamet ettiği istihbaratı alınan Musul Başkonsolosluğu yerleşkesinin, 4 Nisan'da saat 03.00'de, IŞİD'le Mücadele Uluslararası Koalisyonu üyesi ülkelere ait savaş uçakları tarafından hedef alınarak tahrip edildiği belirtildi.
 
"Söz konusu operasyonun hazırlık ve icrasına ilişkin tüm aşamalarda  ülkemizin görüş ve onayı alınmıştır" ifadesine yer verilen açıklamada, Türkiye'nin, IŞİD'le mücadeleye, faaliyetlerine baştan beri katıldığı Uluslararası Koalisyon'la eşgüdüm ve iş birliği içinde devam edeceği vurgulandı.
 
Haziran 2014'te Musul'un kontrolünü ele geçiren IŞİD militanları, Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu'na baskın düzenleyerek, başkonsolos dahil 49 personel ve personelin aile fertlerini rehin almıştı. 49 personel 20 Eylül'de, kaçırılmalarından yaklaşık 3 ay sonra kurtarılarak Türkiye'ye getirilmişti.

Yayın Tarihi : 04.04.2016 : 11:21


Yorumlar

8842
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN