Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Nisan’da Sanat Yağmuru

Nisan’da Sanat Yağmuru
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Nisan ayında birbirinden renkli kültür-sanat etkinlikleriyle İzmirliler’e tam bir bahar coşkusu yaşatacak.

 

 
Kentin en prestijli kültür-sanat mekanı olan İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM), Nisan ayında birbirinden seçkin konserlere ev sahipliği yapacak. 6 Nisan Çarşamba günü, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde, ünlü sanatçı Fatih Erkoç ile birlikte Senfonik Caz Orkestrası konser verecek.
 
7 Nisan Perşembe ve 11 Nisan Pazartesi günü, Küçük Salon’da saat 20.00’da, ödüllü piyanist ve orkestra şefi Jean-Bernard Pommier, “Beethoven Tüm Piyano Sonatları" başlığı ile AASSM’deki konserler dizisinin 3. ve 4. konserini verecek. Sanatçı, 8 - 9 Nisan tarihlerinde Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ne başvuran piyona öğrencileri ile de bir araya gelerek deneyimlerini aktaracak.
 
12 Nisan Salı günü, “Buenos Aires’ten İzmir’e Bir Tango Yolculuğu"’da Dilek Türkan ile Tevfik Rodos’un solist olarak yer alacağı konserde, gitarda Ricardo Moyano ile Ali Öztürk, kemanda İlhan Çınar, kontrabasta Osman Yıldız, bandoneonda Gutsavo Batistessa yer alıyor. Altango dansçıları ise muhteşem tango gösterileri ile Küçük Salon’da izleyici karşısında olacak.
 
19 Nisan Salı günü, soprano Aytül Büyüksaraç, piyanoda Demet Eytemiz ile birlikte “Kadın Besteciler Konseri"nde müzikseverlerin karşısına çıkacak. Küçük Salon’daki programda Hülya Savaş anlatıcı olarak yer alacak.
 
20 Nisan Çarşamba günü, şef İbrahim Yazıcı yönetiminde “Dokuz Eylül Üniversitesi Senfoni Orkestrası", “Peter ve Kurt" isimli konseriyle Büyük Salon’da izleyici karşısına çıkacak. Ünlü tiyatro oyuncusu Genco Erkal’ın anlatıcı olarak yer aldığı programda piyanoda ise solist olarak Tuna Bilgin yer alacak.
 
26 Nisan Salı günü, “Fly Me To Brodway" isimli programda Brodway’de sahnelenen Cats, Caberet, West Side Story, Mamma Mia, Lady Be Good, Hello Dolly gibi müzikal tiyatro repartuvarlarının seçkin örnekleri İzmirli müzikseverlerle buluşacak. Soprano Zibelhan Dağdelelen’in solist olarak yer alacağı programda piyanoda Ali Aziz Dağdelen, gitarda Alpay Çiftçi, keman ve viyolada Ziya Güçkan, klarnette Onur Ustabaş, trambonda Kemal Hazar, saksafonda Valentin Conus, keybord ve piyanoda Efe Sezer, kontrabasta Ayça Kartari ve davulda Emre Kartari yer alıyor. Konser, Küçük Salon’da olacak.
 
27 Nisan Çarşamba günü, trompet sanatçısı Tolga Bilgin “Jazz 6TET" konseri ile caz severlere keyifli bir program sunacak. Tolga Bilgin’e saksafonda Engin Recepoğulları, trombonda Bulut Gülen, piyanoda Fabio Goriler, kontrabasta Luca Curcio ve davulda Matia Barbieri eşlik edecek. Konser Büyük Salon’da olacak.
 
28 Nisan Perşembe günü, viyolada Pınar Dinçer, viyolanselde Serdar Mamaç ve piyanoda Paolo Susanni “Bir Shostakovich Akşamı" isimli programla izleyici karşısına çıkacak. Küçük Salon’daki programda 20. yüzyılın en önemli senfonilerini yazan Rus besteci Dimitri Shostakovich’in eserleri yer alacak.
 
Tüm etkinliklerin başlama saati 20.00.
 
Öte yandan, İzmir’de 26 Mart tarihinde başlayan “34. Uluslararası Tiyatro Günleri" 9 Nisan tarihine kadar devam edecek. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Tasarımı öğrencilerinin hazırladığı ’34. Dekor Eskiz Maket Sergisi’ de yine 9 Nisan’a kadar İzmir Sanat’ta sanatseverlerle buluşuyor.
 
 

Yayın Tarihi : 03.04.2016 : 10:47

Etiketler : Nisanda    Sanat    Yağmuru    Bölge   


Yorumlar

3261
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN