Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Vertigo İçin Şifalı Bitkiler

Vertigo İçin Şifalı Bitkiler
Vücuttaki denge sistemindeki bozulmadan ortaya çıkan baş dönmesi atakları vertigo olarak tanımlanmaktadır. Bu sorun şeker hastalığı, meniere hastalığı, tansiyon inip çıkması, tümörler, depresyon gibi psikolojik rahatsızlıklar, anemi, panik atak, alerjik rahatsızlıklar, enfeksiyonlar, migren gibi çok farklı etkenlerden kaynaklanabilir.

 

Hastalarda baş dönmesine eşlik eden bulantı ve kusma, mide bulantısı, nefes darlığı gibi belirtilerde bulunuyorsa, acilen doktora gidilmelidir. Sadece baş dönmesi etkisi yani vertigo atakları için şifalı bitkilerden destek alınabilir.
 
Vertigo için kullanılan şifalı bitkiler
 
Zencefil: Özellikle taze zencefil baş dönmesi tedavisinde etkili olan doğal şifalı bitkilerin içinde en önemlisidir. Uzun süre zencefil kullanımının bile yan etkisi yoktur. Hastalar zencefil çayı içerek baş dönmesine çözüm bulabilir. Bunun için 3 su bardağı kaynamış suyun içine, birkaç parça taze zencefil atarak kısa sürede kaynatılarak demlenebilir. Çayı süzerek, her gün 3 defa içmek etkili olur.
 
 
Elma sirkesi: Baş dönmesinin nedeni kan basıncı ya da kan şekerindeki dengesizlik olursa, elma sirkesiyle buna çözüm bulabilirsiniz. İçeriğinde sitrik asit, mineral, vitamin, asetik asit, amino asit ve doğal enzimler bulunan elma sirkesi çok sayıda derde deva olabilir. Günde 2 defa ballı elma sirkesi içerek baş dönmesinden kurtulabilirsiniz. Bunun için 2 tatlı kaşığı balı az miktarda elma sirkesiyle karıştırın. İçine ılık su ekleyerek için. Bu kan basıncını düzenleyeceğinden, bundan kaynaklanan baş dönmesine iyi gelecektir.
 
 
Papatya: Yatıştırıcı özelliği olan bu bitki, hastalarda olan mide bulantısına ve baş dönmesine iyi gelir. 1 su bardağı kaynamış suyun içine, 1 tatlı kaşığı papatya koyarak demleyin. Bunu her gün içerek vertigo nedeniyle oluşan baş dönmesinden kurtulabilirsiniz. Özellikle stresi azaltan, sindirimi rahatlatan papatya, hastaların baş dönmesi yakınmalarını azaltır. Ayrıca nane, kereviz, yeşil çay, ökse otu, kabak gibi bitkilerde baş dönmesine iyi gelir.
 

Yayın Tarihi : 01.04.2016 : 10:52

Etiketler : vertigo    papatya    sağlık    hastalık    elma sirkesi    zencefil    denge sistemi    baş dönmesi atakları    şeker hastalığı    meniere hastalığı    baş dönmesi    depresyon    mide bulantısı       


Yorumlar

6520
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN