Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


CHP İzmir'den Sert Çıkış

CHP İzmir'den AK Parti'ye PKK ve HDP üzerinden gelişen polemikte sert cevaplar geldi. Yüksel, PKK ile CHP'nin değil AK Parti'nin ilişkili olduğunu söylerken, Pekdaş'ın AK Partili Kaya'ya cevabı ağırdı.

 

Burak Cilasun / Ben TV
 
Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığı'nda, son dönemde AK Parti ile yaşanan PKK ve HDP polemiğine ilişkin bir basın toplantısı düzenlendi.
 
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ve CHP Konak İlçe Başkanı Mehmet Şakir Başak'ın da katıldığı toplantıda konuşmayı ise CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel yaptı.
 
Sözlerine iktidara yönelik yaptıkları suç duyurusunun gerekçeleriyle başlayan Yüksel, iktidar tarafından çözüm süreci kapsamında bölge valilerine PKK'ya yönelik "Müdahale etmeyin" mesajının verildiğini söylerken, çeşitli dönemlerde AK Partili yöneticilerin ve AK Parti'ye yakın duran gazetecilerin Abdullah Öcalan ile ilgili beyanlarını da gazetecilere gösterdi.
 
"Konuşabilen tek kurumuz"
 
AK Parti'nin PKK ile doğrudan görüştüğünü belirten Yüksel, yaşanan iklimde ses çıkarabilecek tek oluşumun CHP olduğunu, iktidarın CHP'ye yüklenmesinin sebebinin de bu olduğunu söyledi.
 
Yüksel, "Öyle yasalar çıkardılar ki, istediklerini ya paralel yapı, ya terör örgütü üyesi, ya da terörü destekliyor diyerek malına mülküne el koyabiliyor, banka hesaplarına el koyabiliyor, kurumlarına girip kayyumlar atıyorlar. Konuşabilen bir tek CHP'ye karşı ne yapması gerektiğini planlayıp İzmir'de belediyelerimize, Düzce'de il başkanımıza yönelik planlı saldırılar oldu. Mesnetsiz, yalan suçlamalarda bulunmaya başladılar. Tam bir saldırı altındayız. Yalanla bizi bir şekilde terör örgütüyle ilişkilendirmeye çalışarak, içine düştükleri zor durumdan kurtulmaya çalışıyorlar." dedi.
 
"Pekdaş'dan AK Partili Kaya'ya hukuk fakülteli cevap"
 
Toplantıda AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya'nın iddialarının sorulması üzerine söz alan Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ise çok sert cevap verdi.
 
Pekdaş, "Bunların hiçbiri ciddi suçlamalar değil. 2 yıldır ben İzmir'de kamuoyunun önünde iş yapan, sorunların çözümü için uğraşan bir insanım. Bunu konuşan zat, aynı zamanda bir avukat. Elinde bir hukuk diplomasının olduğu varsayılıyor. Biz fakülteye başladığımızda ilk sene Anayasa dersi alırız. Anayasa'da öğretilen şeyler hukukun üstünlüğüdür, yargının bağımsızlığıdır, adil yargılanma hakkıdır. Sahte delillerle manipülasyon davalar açıldığını gördük. Şimdi de Cumhurbaşkanı'nın talimatıyla açılan davalar ve tutuklamalar görüyoruz. Yargıda tehdit ve şantaj görüyoruz. Bize hukuk fakültesi 1. sınıfta öğretilen temel ilkeler var. Bunu bilemeyenler 1. sınıftan 2. sınıfa geçemezler.  Ben o zatın hukuk diplomasının gereğini yerine getirmesini istiyorum. Onun gibileri 1. sınıftan 2. sınıfta geçirmezler. Bir çaresizlik içinde zannediyorum ve o çaresizlikle konuşuyor." dedi.
 

Yayın Tarihi : 29.03.2016 : 15:26


Yorumlar

5419
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN