Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Buca Piyanoya Doydu

Buca Piyanoya Doydu
Dünyaca ünlü piyanistlerimizden Gülsin Onay, Bucalı sanatseverlerle muhteşem bir piyano resitalinde buluştu. Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen resitalde W. A. Mozart, L. V. Beethoven, A.A. Saygun ve J. Brahms gibi bestekarların eserlerinden örnekler sunan Onay, üstün performansıyla büyülediği dinleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

 

Buca Belediyesi, dünyaca ünlü piyano sanatçısı Gülsin Onay’ı Bucalı sanatseverlerle buluşturdu. Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen resitalde Gülsin Onay, W. A. Mozart, L. V. Beethoven, A.A. Saygun ve J. Brahms gibi bestekarların eserlerini seslendirdiler.
 
Piyano eğitimine üç buçuk yaşında başlayan ve Üstün Yetenekli Çocuklar Kanunu kapsamında Paris Konservatuarı’nda eğitim gören ve 1987 yılında Devlet Sanatçısı, 2003 yılında UNICEF Türkiye Milli Komitesi tarafından “İyi Niyet Elçisi” seçildiği gibi 5 kıta da 72 ülkeyi kapsayan uluslararası müzik kariyeri ile dikkat çeken Onay,  Buca’da gerçekleşen resitalde başarılı performansıyla dinleyicileri kendine hayran bıraktı.
Performanslarıyla müzikseverlerin beğenisini toplayan ve Bucalı sanatseverlere müzik dolu bir gece yaşatan Gülsin Onay, dinleyiciler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

Yayın Tarihi : 29.03.2016 : 10:01

Etiketler : ünlü    piyanist    gülsin onay    piyano resitali    buca belediyesi kültür ve sanat merkezi       


Yorumlar

4676
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN