Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tiran’da Çatışma

Tiran’da Çatışma
Arnavutluk’un başkenti Tiran’daki tek göl parkının etrafında inşaat yapılmasını engellemek amacıyla, ana muhalefet Demokratik Partisi protesto düzenlendi.

 

 
Ana muhalefet partisi Başkanı Luzim Başa başta olmak üzere, milletvekilleri ve binlerce kişi, Tiran’daki göl parkında düzenledikleri protestoda, parkın etrafında inşaat yapılmamasını talep etti ve inşaatı engelleme teşebbüsünde bulundu. Bu sırada protesto edenler ile Arnavutluk polisi arasında çatışma yaşandı. Çatışma sırasında, 4’ü milletvekili olmak üzere 15 protestocu ve 5 polis yaralandı. Protesto edenler ve polis arasındaki çatışma, park yakınlarındaki sokaklara da yayıldı. 3 saat süren çatışma sonunda, polis kontrolü ele almayı başardı. Protestoların ardından, ana muhalefet Demokratik Partisi yaptığı yazılı açıklamada, polisin milletvekillerine dahi uyguladıkları şiddeti kınayarak, Tiran’daki göl parkının etrafında inşaat yapılmasına asla müsaade edilmeyeceği sözleri yer aldı.
 
 

Yayın Tarihi : 28.03.2016 : 19:37

Etiketler : Tiranda    Park    Alanına    İnşaatı    Protesto    Edenlerle    Polis    Çatıştı    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4628
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN