Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sinan Oğan, Şeyh Edebali Türbesi’ne Gitti

Sinan Oğan, Şeyh Edebali Türbesi’ne Gitti
MHP genel başkan adaylarından Sinan Oğan, Bilecik’te Şeyh Edebali Türbesi’ni ziyaret edip dua okudu.

 

Akşam saatlerinde Bilecik’e gelen Sinan Oğan’ı partililer karşıladı. Oğan ilk olarak Şeyh Edebali Türbesi’ni ziyaret etti. Dua okuyan Sinan Oğan daha sonra Kent Ormanı’ndaki kafeteryada partililerle bir arayla geldi. Oğan burada yaptığı konuşmada, "Analar ağlamasın dediler. Ama son 8 aydır analar, babalar, eşler, kardeşler ağlıyor. Son 8 aydır 430’un üzerinde şehidimiz var. En acı olanı ise halkımızın şehit haberlerine alışmasıdır. Eskiden 2-3 şehit geldiğinde Türkiye teyakkuza geçerken, bugün onlarca şehit haberi geldiğinde kimsenin sesi çıkmaz hale gelmiştir. Terörle mücadele Türkiye’nin milli meselesidir. Beceremiyorlarsa hükümeti bıraksınlar. Türk milliyetçileri daha önce olduğu gibi yine bu terörün üstesinden gelecektir" dedi.
 
’ÜLKÜCÜ ÜLKÜCÜNÜN RAKİBİ DEĞİL’
 
MHP’de olağanüstü kurultaya gidilmesi için gerekli sayıda delegenin imza verdiğini anlatan Sinan Oğan, Devlet Bahçeli’nin ülkücü iradeye saygı göstermesi gerektiğini söyledi. Oğan MHP lideri Bahçeli’yi hitaben şöyle konuştu:
 
"Sayın Başkanım, 19 senedir partimizin genel başkanısınız. Bugün size düşen Ülkücü iradeye saygı göstermektir. Lütfen düşün önümüze, bütün genel başkan adaylarımızı etrafınıza toplayın, memleketimizin bu gününde partimizi mahkeme kapılarına düşürmeyin. Kurultay salonuna sizinle beraber omuz omuza girelim, orada bir ülkücü kardeşimizi genel başkan olarak seçelim ve oradan tek bir vücut olarak çıkalım. Biz birbirimizin rakibi değiliz. Ülkücü ülkücünün rakibi değil, düşmanı değil, kardeşidir."
 
’REZA ZARRAB’IN AMERİKA’YA GİDİŞİ MUAMMA’
 
Konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Sinan Oğan, Reza Zarrab’ın Amerika Birleşik Devletleri’nde tutuklanmasıyla ilgili soruya şu yanıtı verdi:
 
"Reza Zarrab’ın Amerika’ya gidişi muamma. Avukatıyla birlikte gidiyor, eşi bir gün kalmadan geri dönüyor. Dolayısıyla bunun tesadüf olmadığı kanaatindeyiz. Bununla beraber Reza Zarrab’ın ortağının İran’da idamla yargılandığını biliyoruz. Ancak hiçbir şekilde bu hadisenin tesadüfi olmadığı kanaatindeyiz. Biz onun Türkiye’deki uzantılarına kadar geleceğini biliyoruz. Ama hiç kimsenin de Reza Zarrab veya başkası üzerinden Türkiye’ye şantaj yapmasına müsaade edilmemesi gerektiği kanaatindeyim. Şahıslar sorumluluk taşıyacaktır. Şahıslar bu yolsuzluk batağına kim batmışsa, hangi görevdeyse adaletin karşısına çıkacaktır. Ama Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne bir şantaj vasıtasına dönüşmesine izin verilmemesi gerekir."

Yayın Tarihi : 26.03.2016 : 22:45

Etiketler : Sinan    Oğan    Şeyh    Edebali    Türbesini    Ziyaret    Etti    Politika    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5710
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN