Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Soğuk Suyun Vücudumuza Sunduğu Mucizevi Etki

Soğuk Suyun Vücudumuza Sunduğu Mucizevi Etki
Cildimiz ve saçlarımız parlaklığını, sebum denilen bir tabakadan alır. Bu tabaka saçımızı ve cildimizi kaplayarak, korunmasını sağlıyor. Ancak banyo yaparken sıcak su kullanmak bu tabakanın kurumasına dolayısıyla cildimizin nemini kaybetmesine ve saçlarımızın hassaslaşıp daha çabuk kırılmasına yol açıyor.

 

Soğuk suyun cildi gençleştirdiğinin ve saçları soğuk suyla yıkayınca daha parlak olduğunun temelinde de bu neden yatar aslında. Saçları çabuk yağlanan kişiler şampuanı ılık suyla uyguladıktan sonra saç kremini arıtırken soğuk su kullanırlarsa saçların dış tabakası güçlenir dolayısıyla kirler tutunamaz ve yağlanma azalmış olur. Yağlanma azalınca da haliyle saçınız daha uzun süre temiz kalacağı için daha parlak durur.
 
Ayrıca saç kurutma makinelerinin soğuk hava ayarı da benzer düşünceyle yapılmıştır. Yani saçımı özellikle kışın, soğuk suyla yıkamak zor geliyor diyorsanız, en azından saçınızı kuruturken fön makinenizi soğuk hava ayarında kullanırsanız da benzeri bir etki edebilirsiniz.
 
Gelelim cildimize olan etkilerine. Sıcak suyla aldığınız duşun ardından tüm gözenekleriniz açılmış bir vaziyettedir. Bunun üzerine vücudunuzu yaklaşık 4-5 dakika kadar soğuk suya maruz bırakırsanız, soğuk su, açılmış olan gözenekleriniz içindeki tüm toksinleri dışarı atar. Ayrıca vücudunuzdaki kan akışını hızlandırarak, yağ birikmesiniz engeller ve daha sıkı bir cilde kavuşmanızı sağlar.
 
Yazması, okuması bu kadar kolay ama uygulaması zor dediğinizi duyar gibiyiz. Yazın soğuk su konusunda pek sorun yaşamasak ta kışın bu durumun çok kolay olmadığının farkındayız. Kışın küvetiniz varsa küvetinizi sıcak suyla doldurabilir ve soğuk suyu sıcak suyun içindeyken uygulayabilirsiniz. Eğer küvetiniz yoksa sıcaktan birden soğuğa geçmek yerine ayarı yavaş yavaş düşürerek soğutmayı deneyin.
 
Kaynak: pembeportakal.com

Yayın Tarihi : 26.03.2016 : 10:13

Etiketler : soğuk su    duş    soğuk suyla duş almak    sağlık    fayda    saç kurutma makinaları    yağlanma    temizlik    banyo    soğuk suyla banyo yapmak   


Yorumlar

9389
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN