Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


TAKEV TÜBİTAK'ta da Birinci

TAKEV TÜBİTAK'ta da Birinci
TÜBİTAK 47. Araştırma Projeleri Yarışması Bölge elemesinde TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı Kimya Projesi BİRİNCİLİK elde ederek TÜBİTAK Türkiye Finalleri’ne katılmaya hak kazandı.

 

TAKEV Öğrencileri TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge elemelerinde yine muhteşem bir başarıya imza attı. TÜBİTAK Bölge Elemelerine toplam 8 proje ile katılan TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi’nin 5 projesi dereceye layık bulundu. TAKEV Lisesi öğrencilerinin hazırladığı Kimya projesi Bölge Sergisinin Birincisi olurken;  bir diğer Kimya ve Fizik Projesi ikincilik, Tarih ve Biyoloji Projeleri de Üçüncülük elde etti. TAKEV Okulları’nın  birincilik elde eden Kimya Projesi Ankara’da yapılacak Türkiye Finalleri’nde Ege Bölgesi’ni temsil edecek.
 
 
Dilge Kocabaş ve Dilara Alev Örtel’in  hazırladığı ,”YASADIŞI MADDE TAYİN EDEN BİYODEDEKTİFLER: APTA-LİPOZOMLAR” konulu Kimya projesi birinci; Utku Budak ve  Mehmet Bora Turan’ın hazırladığı “MAVİ LED ÜZERİNE KAPLANAN DALGA BOYU DÖNÜŞTÜRÜCÜ FOSFOR MATERYAL İLE BEYAZ IŞIK ELDESİ VE OPTİK ÖZELLİKLERİNİN ARAŞTIRILMASI” konulu Fizik Projesi ile Melis Leyal Gürel ve Işınsu Özgüney’in KAN KANSERİ ÜZERİNDE İN VİTRO ETKİLİ DUT (MORUS ALBA) YAPRAĞI EKSTRESİ İÇEREN NANO BOYUTLU MİKROEMÜLSİYON FORMÜLASYONLARININ GELİŞTİRİLMESİ konulu Kimya projeleri ikincilik; Ceren Kabak  ve Aleyna Ünver’in HAEMATACOCCUS PLUVİALİS BİYOLOJİK KÖKENLİ ASTAKSANTİNİN PROSTAT KANSERİ HÜCRE HATLARINDAKİ ETKİSİ konulu Biyoloji projesi ile Nehir Onay’ın  ‘ın hazırladığı GİRİTLİ KİMLİĞİNDE DOĞANIN HAZİNELERİ VE GEÇMİŞİN İZLERİ konulu Tarih Projesi Üçüncülük elde etti.
 

Yayın Tarihi : 25.03.2016 : 17:57

Etiketler : haber    haberler    takev    tübitak    birinci    Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri    kimya    kanalben    ben tv       


Yorumlar

3217
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN