Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


CHP’lilerden Suç Duyurusu

CHP’lilerden Suç Duyurusu
CHP Trabzon İl Teşkilatı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile bazı bakanlar ve kamu görevlileri hakkında, ’Terör örgütüne yardım ve yataklık’ suçlamasıyla suç duyurusunda bulundu.

 

 
Trabzon Adliyesi önünde partililerle bir araya gelen CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcıları Beşir Atalay ve Yalçın Akdoğan, İçişleri Bakanı Efkan Ala, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, bazı valiler ve kamu görevlileri hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını  açıkladı. Ülkede yaşanan terör eylemleri nedeniyle büyük üzüntü duyduklarını kaydeden Güngör, şunları söyledi:
 
"Ülkemizde yoğunlaşan terör eylemleri hepimizde derin bir üzüntüye neden olmaktadır. Çözüm süreci adı altında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emir ve talimatlarıyla, AKP hükümeti üyeleri ve bürokratlarınca terör örgütünün lideri ve üyeleri ile bir dizi görüşmeler yapıldığı kamuoyunun malumudur. Buna karşın Genel Başkanımız ve partimizin tüm kademelerince yapılan, sürecin parlamento temelinde yürütülmesi ve şeffaf uygulanması uyarıları ise göz ardı edilmiştir. Bu dönemde, terör örgütünün şehir yapılanmasını kuvvetlendirmesine ve örgütün şehir, ilçe merkezlerine silah ve mühimmat depolamasına dönemin AKP hükümetinin Başbakanı, üyeleri ve bürokratlarınca göz yumulduğu, fırsat verildiği bilinmektedir. Hatta Cumhurbaşkanı Erdoğan, valilere, kaymakamlara ve güvenlik güçlerine müdahale etmemeleri konusunda talimat verdiklerini bizzat ikrar etmiştir. Gelinen süreçte AKP hükümetinin bu yardımları sayesinde güçlenen terör örgütü yeniden silahlı ve bombalı eylemlerine başlamıştır. Terörün bu denli yoğunlaşmasında terör örgütünün tahkimat yapmasına göz yuman ve bürokratlara bu konuda emir talimat veren dönemin Başbakanı Recep Tayip Erdoğan, dönemin AKP’li hükümet üyeleri ve bürokratlarının bu eylemleri, terör örgütüne yardım ve yataklık suçunu oluşturmaktadır. Bu nedenle Recep Tayyip Erdoğan, Ahmet Davutoğlu, Beşir Atalay, Yalçın Akdoğan, Efkan Ala, Hakan Fidan, il valileri ve ilgili kamu görevlileri hakkında ‘Terör örgütüne yardım ve yataklık’ suçundan suç duyurusunda bulunuyoruz."
 
Açıklamanın ardından CHP İl Teşkilatı’nca hazırlanan suç duyurusu Cumhuriyet Başsavcılığı’na verildi.

Yayın Tarihi : 25.03.2016 : 16:03

Etiketler : Chplilerden    Cumhurbaşkanı    Erdoğan    Başbakan    Davutoğlu    İçin    Suç    Duyurusu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9832
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN