Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hafta Sonunda Tiyatro Keyfi

Hafta Sonunda Tiyatro Keyfi
Karşıyaka Belediyesi Dünya Tiyatrolar Günü’nü de kapsayan bu hafta sonu boyunca çeşitli organizasyonlara ev sahipliği yapacak. Cumartesi günü Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası (KODA), 1’inci Yıl Konseri ile sanatseverlerin karşısında olacak. Pazar günü ise Sunay Akın ve 4 ayrı tiyatro oyunu sanatseverlerle buluşacak.

 

 
Kuruluşunun 1’inci yıl dönümünü kutlayan Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası, Cumartesi günü saat 20.00’de, Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde konser verecek. Dünyaca ünlü koro şefi Rengim Gökmen’in yöneteceği, Tevfik Rodos’un solist olarak sahne alacağı konserde Mozart’ın eserleri seslendirilecek. Konser davetiyeleri Hikmet Şimşek Sanat Merkezi ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nden ücretsiz temin edilebilecek.
 
SUNAY AKIN SAHNE ALACAK
 
27 Mart Pazar günü ise ünlü Sanatçı- Yazar Sunay Akın, Karşıyakalılarla buluşacak. Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu’nda, saat 20.00’de sahne alacak olan Akın, ’Bakmak ile Görmek’ isimli gösterisini sunacak. Tarihsel bilgileri güncel konularla harmanlayarak başarıyla gösteriye dönüştüren sanatçının oyunu halka açık ve ücretsiz olacak.
 
BELEDİYE TİYATROSU’NDAN ÜÇ OYUN
 
Karşıyaka Belediye Tiyatrosu da hafta sonu üç oyunla tiyatro severlerin karşısına çıkacak. 26 Mart Cumartesi günü saat 14.00’te Ahmet Piriştina Kültür Merkezi’nde Tembel Karınca Çiçi adlı çocuk oyunu sahnelenecek. Aynı gün saat 20.00’de ise Ziya Gökalp Kültür Merkezi’nde yetişkinlere yönelik Ayak Bacak Fabrikası oynanacak. 27 Mart Pazar günü ise saat 14.00’te yine Ziya Gökalp Kültür Merkezi’nde Peter Pan çocuklarla buluşacak. Suat Taşer Sahnesi’nde ayrıca 26 Mart 2016 Cumartesi günü, Atölye Tiyatrosu’nun Bir Delinin Hatıra Defteri adlı oyunu sahne alacak. Nikolay Gogol’un yazıp Savaş Yavuz’un yönettiği oyunu Erdem Topuz oynuyor. Oyunlar ücretsiz olarak sergilenecek.

Yayın Tarihi : 25.03.2016 : 12:59

Etiketler : Hafta    Sonunda    Tiyatro    Keyfi    Bölge   


Yorumlar

5515
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN