Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Uludağ Ekonomi Zirvesi Başladı

Uludağ Ekonomi Zirvesi Başladı
Türkiye’nin en önemli ekonomi buluşması Uludağ Ekonomi Zirvesi düzenlenen resepsiyon ile başladı. Program kapsamındaki eğlence ve konserler son dönemde Türkiye ve dünya genelinde yaşanan terör olayları nedeniyle iptal edildi.

 

Capital ve Ekonomist Dergileri tarafından bu yıl beşinci kez düzenlenecek Uludağ Ekonomi Zirvesi, Uludağ’daki Grand Yazıcı Otel’de verilen resepsiyon ile başladı. Çok sayıda konuğun katıldığı programın açılışında konuşan Capital ve Ekonomist Yayın Direktörü Mehmet Rauf Ateş, dünyanın çeşitli ülkelerinden zorluklara rağmen gelenlere teşekkür etti. Oturumların yarın sabah başlayacağını hatırlatan Ateş, program kapsamındaki sosyal yaşam ve eğlence programlarının yaşanan terör olayları nedeniyle iptal edildiğini açıkladı.
 
Türk Telekom Kurumsal İşbirliği CEO’su Mehmet Ali Akarcalı bu yıl beşincisi gerçekleşen programın çok anlamlı olduğunun belirterek, “Ülkemiz ve dünyanın içinde olduğu bu konumda yatırımlara devam etmemiz çok anlamlı. Ekonomi çarklarının devam etmesi aynı zamanda hızlanarak hepimiz adına devam etmesi gurur verici ve önemli” dedi.
 
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in açılışını yapacağı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın da ikinci gününe katılması beklenen Uludağ Ekonomi Zirvesi ile ulusal ve uluslararası arenada ekonomiye yön veren iş insanları ağırlayacak.
 
Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde, 2023 projeksiyonunda sanayiciler için yarının rekabetçi sektörleri, sanayinin geleceği ve Endüstri 4.0 konuları ele alınacak. Türkiye 2023: Büyüme Nereden Gelecek? sorusunun cevabının aranacağı zirvede, global marka yolculuğunda yatırımları ile iş dünyasının en önemli isimlerinin dünyada geldiği nokta konuşulacak. Girişimcilik 2016: Hayalden gerçeğe başlıklı oturumda girişimci iş insanlarının deneyimlerinin paylaşılacağı Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde dijital ekonomi ve büyüme stratejileri konuları da ele alınacak.
 
Teknoloji ve trendlerin iş dünyasına yansımalarının vurgulanacağı zirve, sosyal sürdürülebilirlik ve tutumlu inovasyon konularında önemli konuşmacıları ağırlayacak. Yeni dünya düzeni ve gelecek hakkındaki öngörülerin anlatılacağı Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde, perakende sektöründe yeni dönem ile bankacılık ve reel sektörler arasındaki ilişki konuşulacak. Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde ’İşte Daha Fazla Kadın’ oturumunda kadınların iş yaşamında daha aktif katılımının önemine değinilecek.

Yayın Tarihi : 24.03.2016 : 21:36

Etiketler : Uludağ Ekonomi Zirvesi    Bursa    Capital    Ekonomist   


Yorumlar

8955
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN