Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yaralı Türkmenler Polatlı’da Tedavi Görüyor

Yaralı Türkmenler Polatlı’da Tedavi Görüyor
Irak'ın Kerkük kentine bağlı Tazehurmatu Kasabası’nda geçen 9 Mart’ta IŞİD’in bombalı saldırısında yaralanan 15 Türkmen, Ankara’nın Polatlı Devlet Hastanesi Dahiliye Servisi’nde tedavi altına alındı.

 

Irak’taki bombalı saldırıda yaralanan 4’ü kadın, 2’si çocuk, 9’u yetişkin toplam 15 Türkmen Ankara’ya getirilerek tedavi altına alındı. Türkmenler, saldırının kimyasal silah olduğunu öne sürdü. Sağlık Bakanlığı Acil Hizmetler Dış İlişkiler Daire Başkanı Dr. Muhammed Bayram, Iraklı yaralı Türkmenler için ekip kurduklarını, kimyasal saldırı olup olmadığı ile ilgili olarak tedbirli olduklarını belirtti.
 
Polatlı Devlet Hastanesi’nde tedavi gören yaralı bir Türkmen, “Biz DAEŞ’in (IŞİD) gazlı bombalı saldırısına uğradık. Ben öğretmenim, okul çıkışında ne olduğunu anlayamadık. Üzerimize bombalar yağdı. Çok sayıda çocuk öldü, bizler yaralandık. Bana göre atılan bomba kimyasaldı. Çünkü hepimiz gazdan etkilendik. Türkiye’deki Türkler ne ise Irak’takiler de aynı. Yurdumuzu terketmeyeceğiz, vatanımızı savunacağız, mücadele edeceğiz" dedi.
 
Polatlı Devlet Hastanesi’nde yatan yaralı Türkmenlerin vücutlarında yanık izleri, büyük lekeler görüldü. Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Hüseyin Arslan ile Sağlık Bakanlığı Acil Hizmetler Dış İlişkiler Daire Başkanı Dr. Muhammed Bayram hastaları tek tek ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundular. Ve her türlü tedbiri aldıklarını söylediler.

Yayın Tarihi : 24.03.2016 : 13:16

Etiketler : Yaralı    Türkmenler    Polatlıda    Tedavi    Görüyor    Sağlık    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3712
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN