Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Öğrencilerin Forma Sevinci

Öğrencilerin Forma Sevinci
İzmir’de, Konak Belediyesi’nin 19 okulda yürüttüğü ’Spor Okulu’ projesi kapsamında 320 öğrenciye spor malzemesi yardımı yapıldı. Küçük sporculara formalarını Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş giydirdi.

 

 
Hayata geçirdiği ’Spor Okulları’ projesiyle sporu yaygınlaştırarak, sağlıklı nesillerin yetişmesini hedefleyen Konak Belediyesi, binlerce öğrencinin ihtiyacı olan spor malzemelerini ücretsiz karşılıyor. Konak Belediyesi Spor Müdürlüğü’nce ilçe genelindeki 19 okulda yürütülen proje kapsamında son olarak 19 Mayıs İlk ve Ortaokulu’nda spor eğitimi alan toplam 320 öğrenciye malzeme yardımı yapıldı. Formadan futbol topuna kadar küçük sporcuların ihtiyacı olan tüm malzemeler okul bahçesinde düzenlenen törenle verildi. Törene Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Yasin Koç, İlçe Halk Eğitim Müdürü Yasin Öztürk, 19 Mayıs İlkokul Müdürü İbrahim Başdaş ile 19 Mayıs Ortaokulu Müdürü Figen Altürk katıldı.
 
19 OKUL, 2 BİN 400 ÖĞRENCİ
 
Formadan topa ihtiyaç duydukları tüm spor malzemeleri karşılanan 320 öğrencinin mutluluğu yüzlerine yansıdı. Başkan Pekdaş’ı karşılarında gören öğrenciler, "En büyük başkan bizim başkan" tezahüratlarıyla sevgilerini gösterdi. Spor okullarına gelen öğrencilere yönelik yapılan desteklerin süreceğini belirten Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, “Sizlerin spor yapması, sağlıklı birer birey olarak yetişmesi bizler için çok önemli. Bu nedenle destekte bulunmaya devam edeceğiz. Hepinize başarılar diliyorum" dedi.
 
7’DEN 70’E HER YAŞTA SPOR
 
Konak Belediyesi’nin 19 okulda açtığı Spor Okulları’nda öğrencilere futbol, basketbol ve atletizm dallarında kurslar veriliyor. Bu kurslara katılan çocukların spor malzemeleri de Konak Belediyesi’nce ücretsiz karşılanıyor. Spor Okulları’nda yaklaşık 2 bin 400 öğrenci eğitim görürken, okulların ve öğrencilerin ilgisi her geçen gün artıyor. Sporu yaygınlaştırmak ve her yaştan Konaklının spor faaliyetlerinden yararlanmasını sağlamak adına ayrıca Hatay, Halilrıfatpaşa,Toros Halısaha, Toros, Levent, Atilla Spor, İsmetpaşa, Zafertepe ve Mehmet Ali Akman olmak üzere toplam 9 spor merkezi bulunuyor. Bu merkezlerden 7’den 70’e her yaştan toplam 9 bin 230 kişi yararlanıyor.

Yayın Tarihi : 24.03.2016 : 12:33

Etiketler : Öğrencilerin    Forma    Sevinci    Bölge   


Yorumlar

8399
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN