Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Karabağlar’da Ebeveyn Eğitimi

Karabağlar’da Ebeveyn Eğitimi
Karabağlar Belediyesi tarafından, ilçedeki gençlerin ücretsiz eğitim almalarını sağlamak için kurulan Karabağlar Belediyesi Eğitim Merkezi’nin (KARBEM) şubesi olan Aydın Eğitim Merkezi’nde okuyan gençlerin velilerine yönelik ebeveyn eğitimleri başladı.

 

 
Öğrencilerin annelerinin katıldığı eğitimde, 8 hafta boyunca her çarşamba günü dönüşümlü 1 sosyolog, 1 psikolog ve 2 eğitmen tarafından ergenlik, bağımlılık, ebeveynlerle etkili iletişim, verimli ders çalışma, sınav kaygısı, çatışma çözmek gibi konularda bilgilendirme yapılacak.
 
Karabağlar Belediyesi Sosyal Yardım İşleri ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen eğitimlere başlandı. Belediyenin sosyolog aile danışmanı tarafından gerçekleştirilen ilk eğitimde ergenlik ile ilgili konular işlendi. Gençlere nasıl davranması gerektiği, ebeveynlere düşen görevlerin neler olduğu karşılıklı sohbet ortamında konuşuldu.
 
KARBEM yetkilileri eğitimin ilk günü olmasına rağmen çok sayıda velinin geldiğini ifade ederek önümüzdeki hafta ikinci sınıfı açarak ebeveyn eğitimlerine devam etmeyi planladıklarını belirtti.

Yayın Tarihi : 24.03.2016 : 11:50

Etiketler : Karabağlarda    Eğitimi    Başladı    Bölge   


Yorumlar

6175
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN