Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


MARBLE’da İtalya İlgisi

MARBLE’da İtalya İlgisi
İzmir’de düzenlenen MARBLE - 22. Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’na 63 firmayla çıkarma yapan İtalya’nın standı ilgi gördü. İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı (ITA) Müdürü Aniello Musella, ''Tek bir hedefimiz var o da İtalyan firmaları ile mümkün olduğu kadar çok sayıda Türk firmalarının görüşmesini sağlamak'' dedi.

 

 
Dünyanın ilk üç mermer fuarı arasında yer alan MARBLE, 32 ülkeden bin 103 katılımcı firmayla kapılarını açtı. 15 bin ton taşın sergilendiği fuarda İtalya 63 firma ile en yüksek katılımcılar arasında yer aldı. ITA tarafından D holünde oluşturulan stant, sektörün buluşma noktası oldu. Fuarın açıldığı gün itibariyle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu başta olmak üzere, protokol üyeleri de standı ziyaret etti.
 
"İŞBİRLİĞİMİZ YÜKSEK KALİTE GETİRECEK"
 
ITA’nın düzenlediği kokteylde doğaltaş çıkarma - işleme makine ve teknolojilerinde İtalya’nın en iyi örneklerinin sunumu yapıldı. ITA Müdürü Musella, İtalya Mermer Makineleri Üreticileri Konfederasyonu Başkanı Flavio Marabelli ve İzmir İtalya Konsolosu Luigi Iannuzzi, stant ziyaretçilerine bilgi verdi, sorularını yanıtladı. Musella, fuarda gördükleri yüksek ilgiden dolayı memnun olduklarını belirterek, "İtalyan firmalarının bu fuara katılma nedeni, mevcut iş birliklerini güçlendirmek ve devamlığını sağlamak. İtalya’nın yenilikçi teknolojisi ile Türkiye’deki gelişmiş olan mermer sektörünün birleşmesi demek, çok daha kaliteli ürünlere ulaşmak demektir. Bu yüzden mümkün olduğu kadar çok sayıda Türk firmalarıyla görüşebilmek, konuşabilmek istiyoruz" dedi. Hem İtalya hem Türkiye’nin büyük işbirliği potansiyeline sahip olduğunu ve üretim sektörünün farklı alanlarında birbirlerini tamamladıklarını söyleyen Musella, "Güven ve ticaretin üst seviyede olduğu iki ülkenin doğaltaş sektöründeki işbirlikleri için elimizi taşın altına koyduk" diye konuştu.
 
SAHTE TAŞA KARŞI GÜÇBİRLİĞİ
 
İtalya’da mermer ve taş teknolojileri konusunda tüm ülkeyi temsil eden ve bünyesinde 310 şirketi barındıran İtalya Mermer Makineleri Üreticileri Konfederasyonu Başkanı Flavio Marabelli ise Türk firmalarını "ortaklarımız" olarak nitelendirdi. Marabelli, gerçek granit ve seramiğin kopyalandığı bir dönem yaşandığını, "sahte taşa" karşı birlikte mücadele edilmesi gerektiğini söyledi. Marabelli, "Ortaklığımızı ön plana çıkaran nedenlerden biri, doğal ürünlerin kullanımını artırmak ve sahtesine karşı mücadele edip onu engellemektir. Bu ülkelerin veya devletlerin yapabilecekleri bir şey değil. Sektörün kendi içinde yapması gerekiyor. Çünkü bu sektörün içerisinde bazı üreticiler var ki gerçek taşı üreteceğine onun sahtesini tercih ediyor. İtalyan ve Türk firmaları, tüketiciyi sahte ve gerçek taşın ayrımına gitmesini sağlaması gerekiyor. Yani tüketiciyi gerçek doğal taşlara yöneltmeliyiz" dedi.
 
"BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE OLMALIYIZ"
 
İzmir İtalya Konsolosu Luigi Iannuzzi ise MARBLE’ın iki ülke buluşmasına sahne olduğunu ifade ederek, "Biz, bu buluşmanın devamı olmasını arzu ediyoruz. Türkiye’nin çok önemli bir mermer üreticisi. Bazı taşlar var ki İtalya’da yok. Aynı durumda bazı taşlar var ki onlar da Türkiye’de yok. İşte bu yüzden ticari ilişkilerin gelişmesi için devamlı bir alışveriş içerisinde bulunmalı ve sektör birlik beraberlik içerisinde olmalı" diye konuştu. Iannuzzi, konsolosluk olarak bu birlikteliği desteklemek için elinden gelenin en iyisini yapacaklarını belirterek "Bölgede talep eden İtalyan şirketlere yardımcı olduğumuz gibi İtalya’yı işleri için seçen Türk şirketlere de yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız" dedi.

Yayın Tarihi : 24.03.2016 : 11:04

Etiketler : Marbleda    İtalya    İlgisi    Bölge   


Yorumlar

1785
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN