Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Memduh Ün’ün Vasiyeti Açıldı

Memduh Ün’ün Vasiyeti Açıldı
Türk sinemasının ünlü yönetmeni Memduh Ün’ün vasiyeti, bugün taraflara okundu. Memduh Ün, 56 yıllık hayat arkadaşı Fatma Girik’e kitaplarını bıraktığı açıklandı. Ün’ün maddi birikimini ise yakınları arasında eşit miktarda paylaştırdığı belirtildi.

 

Bodrum’da geçen yıl Ekim ayında Bodrum’da 95 yaşında yaşamını yitiren ünlü yönetmen Memduh Ün’ün vasiyeti, bugün Bodrum 1’inci Sulh Hukuk Mahkemesi’nde açıldı. Ün’ün avukatı Hüsnü Özçetin ile Ün’ün hayat arkadaşı Fatma Girik, vasileri arasında yer alan oğlu Murat Ün ve kızı Sevda Ün ile yakınları Aynur Gültekin, Hüseyin Ün ve Ahu Turanlı’nın da katılımıyla vasiyet okundu.
 
GİRİK: "GİDERKEN BİLE HİÇ KİMSEYİ ÜZMEDİ"
 
Ardından adliye önünde açıklama yapıldı. 56 yıllık hayat arkadaşının vasiyetinden bahseden Girik, "Hem kitapları ve hem de evde kullandığı bilgisayarını bana bağışlamış. Vasiyetname açılınca öğrendik. Ben o kitapları kolileyerek Mimar Sinan Üniversitesi’nden bir profesör hanım var Alev hanım o geldi, onla aldık okula bağışladık. Bilgisayarını okula giden bir çocuğa bağışladık. Kıyafetlerini ve diğer eşyalarını torunu ve daha başka ihtiyacı olan insanların hepsine dağıttık. Memduh bey bana hayatımı verdi. Miras dağılımında ise her yakınına eşit davrandı. Giderken bile hiç kimseyi üzmedi. Memduh bey yaşantısında da kimseyi üzmezdi, herkes tarafından çok sevildi, İnsanları çok sevdi" dedi.
 
"PARA VE KİTAPLAR VAR"
 
Girik’in avukatı Hüsnü Özçetin "Bugün Memduh Ün’ün bıraktığı vasiyetin açılması davası vardı. Kimse itiraz etmedi. Yakınları, arkadaşları ve dostlarına çeşitli şeyler bıraktı. Miras içinde bir miktar para ve kitaplar var" dedi.

Yayın Tarihi : 23.03.2016 : 17:52

Etiketler : Memduh    Ünün    Vasiyeti    Açıldı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9096




GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER




YAZARLAR



BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN