Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


3 Belediye Başkanına Dava

3 Belediye Başkanına Dava
Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ve 2 eski belediye başkanı ile 10 belediye personelinin, imara aykırı yapılan 3 kafe için verilen yıkım kararını uygulamadığı için ’görevi kötüye kullanmak’ suçlamasıyla 3 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmalarına başlandı.

 

Milli Egemenlik Caddesi’nde deniz kenarında 2002 yılında belediye tarafından büfe yapılması için izin verilen alana daha sonra imara aykırı şekilde yan yana 3 kafe yapıldı. Söz konusu 3 kafe ile ilgili Zonguldak 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açılırken, 2007 yılında Valiliğin talebi ile belediye encümeninde kafeler için yıkım kararı alındı. Ancak geçen sürede karar uygulanmadı ve kafelerin işletilmesine devam edildi.
 
İş adamı Akın Kavi, yıkım kararını uygulamayan belediye personel hakkında suç duyurusunda bulundu. İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığı’nın raporu doğrultusunda hazırlanan iddianame ile mevcut Belediye Başkanı CHP’li Muharrem Akdemir, önceki dönem Belediye Başkanları CHP’li İsmail Eşref, AK Partili Secaattin Gonca ile 10 belediye personeli hakkında, ’görevi kötüye kullanmak’ suçlamasıyla dava açıldı.
 
Zonguldak 3’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen ilk duruşmaya tutuksuz sanıklar Muharrem Akdemir, İsmail Eşref ve Secaattin Gonca ile diğer sanıklar da katıldı. Şikayetçi Akın Kavi, söz konusu kafelerin ruhsata aykırı durumlarına rağmen belediye hizmetlerinden yararlanmaya devam ettiklerini söyleyerek sanıklardan şikayetçi oduğunu söyledi.
 
Sanıklar da soruşturma aşamasında gerekli ifadeleri verdiklerini belirterek suçlamayı kabul etmediklerini söyledi. Duruşma, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

Yayın Tarihi : 23.03.2016 : 17:47

Etiketler : Zonguldakta    Belediye    Başkanına    görevi    Kötüye    Kullanma    Davası    Politika    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7610
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN