Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Unutulmaya Yüz Tutmuş Eserler Bu Sergide

Unutulmaya Yüz Tutmuş Eserler Bu Sergide
Çini İşlemeciliği, Elde Maraş İşi, Minyatür ve Tezhip Sanatı Sergisi açıldı.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığının hazırladığı “Unutulmaya Yüz Tutmuş Eserler” den oluşan sergi, İzmir Valisi Mustafa Toprak’ın katılımıyla açıldı. İzmirli sanatseverler, sergiyi 27 Mart tarihine kadar ziyaret edebilecek.
 
Kültür ve Turizm Bakanlığının hazırladığı Yıllık Kültürel Eğitim Planı çerçevesindeki; Çini İşlemeciliği, Elde Maraş İşi, Minyatür ve Tezhip Sanatı eserlerinden oluşan serginin açılışı, Vali Mustafa Toprak’ın katılımıyla gerçekleştirildi.
 
Kültür ve Turizm Bakanlığının hazırladığı unutulmaya yüz tutmuş süsleme sanatları ve geleneksel el sanatları kursları her sene olduğu gibi bu sene de oldukça rağbet görüyor. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, 2015 yılında açılan ücretsiz Çini İşlemeciliği, Elde Maraş İşi, Minyatür ve Tezhip dallarında düzenlenen kurslarda yaklaşık 57 kursiyer eğitimlerini tamamlandı.
 
Eğitimci öğretmenler, eşliğinde Kursiyerlerin gerçekleştirdikleri 500’e yakın eserlerin bir bölümü İzmir Resim Heykel Müzesi ve Galerisi Turgut Pura Salonunda 18-27 Mart tarihlerinde İzmirli sanatseverlere açıldı.
 
Serginin açılış törenine İzmir Valisi Mustafa Toprak, Kültür ve Turizm İl Müdürü Abdulaziz Ediz ve diğer ilgililer ile birçok sanatsever katıldı.
 
Sergiye katılan Vali Mustafa Toprak; Kültür ve Turizm İl Müdürlüğüne ve çini işlemeciliği, minyatür, tezhip sanatlarının örneklerini yapan 57 kursiyere, kurs eğitimcilerine, Halk Eğitim Müdürlüklerine ve katkı sağlayan herkese teşekkür etti. 
 
Vali Toprak tarafından serginin açılışı yapıldı ve kursuları başarı ile tamamlayan kursiyerlere bitirme belgeleri verildi. Daha sonra Vali Toprak sergiyi gezerek eserlerle ilgili bilgiler aldı.
 

Yayın Tarihi : 23.03.2016 : 15:33

Etiketler : haber    haberler    izmir    Unutulmaya Yüz Tutmuş Eserler    kültür ve turizm bakanlığı    sergi    ben tv    kanalben       


Yorumlar

1105
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN