Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kişiliğe Göre Parfüm Kullanımı

Kişiliğe Göre Parfüm Kullanımı
Her kokunun insanlarda çağrıştırdığı farklı bir özellik vardır. Nasıl koktuğunuz en az nasıl göründüğünüz kadar önemlidir.

 

Parfüm kokularının her biri ayrı ayrı iddialıdır. Kişiliğimizi yansıtan mesajlar taşır veya olmak istediğimiz kişiliği yansıtırlar. Seçtiğimiz parfüm kokuları kişiliğimizin bir parçası gibidir. Romantik insanlar tatlı ve çiçeksi, oryantal insanlar baharatlı, sportif insanlar limonsu ve ekşi, entelektüel insanlar ise pudramsı veya otsu kokulara bağımlıdırlar.

Parfüm hangi bölgelerde daha kalıcıdır?
 
Parfüm özellikle bilek içi, kulak arkası, saç dipleri, nabız noktalarına sıkılmalıdır. Böylece kalıcılığı artmış olur. 2 saat sonra teninizdeki koku hala sizinle beraberse ve koklayınca size hoş bir mutluluk veriyorsa evet bu sizin kokunuzdur.
 
Gelelim, kişiliğe uygun parfüm seçimine..
 
Kokunuzu seçerken öncelikle neyi vurgulamak istediğinize karar verin; romantik mi, sportif mi, duygusal mı, kışkırtıcı mı yoksa çekici mi kokmak istiyorsunuz?
 
 
Romantik Kişiler: Çiçek ve meyve karışımları içerir. Orkide, gül, limon, mandalina, portakal çiçekleri, vanilya notalarından oluşur. Romantiklerin hislerini yansıtır.
 
Sportif Kişiler: Bitki özü, bergamot, ada çayı, çam, biberiye, karışımları canlılık ve çalışkanlık intibası uyandırır.
 
 
Kışkırtıcı ve Çekici Kişiler: Oryantal koku notalarından oluşan amber, zencefil, vanilya, reçineler, baharat içerikli kokular, çekici kadınlığı vurgulayan özlerdir.
 
Elegant (zarif) Kişiler: Pudra, çiçek kokuları karakteri vurgular. Yasemin, gül, lotus, çiçek kokuları stil notalarını oluşturur.
 
Gizemli kişiler: Duygusal ve masum karakter yansıtan tarçın, gül, menekşe, yasemin, sandal ağacı, yanık odun kokular temel notalarıdır.
 
 
Canlı ve neşeli kişiler: İçindeki neşeyi dışa yansıtmasını bilenlerin kokuları çilekli, muzlu, portakallı meyve özleri, Hindistan cevizi, çikolata kokusu gibi canlılığı taşıyan ve nanenin verdiği ferahlığı yansıtanların kokularıdır.
 
Kaynak: pembeportakal.com
 

Yayın Tarihi : 23.03.2016 : 09:52

Etiketler : kişilik    parfüm    hangi parfümü kullanmalı    kişiliğe göre parfüm seçim    pudra    gül    tarçın    baharat    Bitki özü    bergamot    ada çayı    çam    biberiye    koku    güzellik    hangisi    senin parfümün   


Yorumlar

2507
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN