Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


AK Partili Başkan'dan Suç Duyurusu

AK Partili Başkan'dan Suç Duyurusu
Samsun’un İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu. 

 

 
Samsun’un İlkadım İlçe Belediye Başkanı Erdoğan Tok, beraberindeki 19 belediye meclis üyesi ile birlikte Samsun Adliyesi önüne gelerek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ’Diktatör bozuntusu’ diye kullandığı ifadesi nedeniyle savcılığa suç duyurusunda bulundu. Başka ülkelerde Cumhurbaşkanı’na hakaret eden bir muhalefet lideri olmadığını belirten Başkan Erdoğan Tok, "İlkadım İlçe Belediye Başkanı olarak, meclis üyelerimizle beraber Sayın Kılıçdaroğlu’nun TBMM çatısı altındaki bir konuşmasında Cumhurbaşkanımıza yönelik ‘Diktatör bozuntusu’ ifadesinden dolayı çok büyük üzüntü duyduk. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında bu söyleminden dolayı suç duyurusunda bulunuyoruz. Türkiye’de maalesef başka ülkelerde olmayan, kendi Cumhurbaşkanına hakaret eden bir muhalefet lideriyle yaşamak zorunda kalıyoruz. Bu söylemi kınıyorum” dedi.
 
Açıklamanın arından Başkan Tok ve meclis üyeleri, suç duyurularını savcılığa teslim etti.

Yayın Tarihi : 22.03.2016 : 19:41

Etiketler : Ak    Partili    Başkan    Kılıçdaroğlu    Hakkında    Suç    Duyurusunda    Bulundu    Politika    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8404
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN