Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


“Bülent Delican’dan Özür Bekliyoruz”

“Bülent Delican’dan Özür Bekliyoruz”
3 radyonun ortak canlı yayınına katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kent gündemi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

 

“Kamuoyu İzmir’in ciddi bir tecrit altında olduğunu düşünüyor. Siz bir önceki döneminize göre daha fazla baskı altında olduğunuzu düşünüyor musunuz?” sorusu üzerine Başkan Aziz Kocaoğlu, “Siyaseti fanatik bir şekilde yapan bir siyasetçi değilim. AKP’li milletvekillerinin, il başkanının yaptığı açıklamalar, suçlamalar bir yerden bir düğmeye basılmış gibi geliyor. Bir yıpratma, itibarsızlaştırma politikası sürdürülüyor. Bunun odağında konu İzmir olduğunda, 12 yıldır Büyükşehir Belediye Başkanlığını yapan bize ve dolayısıyla CHP’ye bir siyasi eleştiri, siyasi yönlendirme, manipüle etme gibi bir çok yanlış işlerle karşı karşıyayız. Bugünlerde bu bariz bir şekilde arttı. Bunun yapılmaması gerekiyor.  Benim anladığım siyaset bu değil, küçük yaştan beri siyaseti izliyorum böyle bir siyaset hiçbir zaman yapılmadı.  CHP’liyi ve CHP kurumunu terör örgütüyle yandaş ilan etmek,  CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı’nı terör örgütü ile yandaş ilan etmek gibi çok yanlış bir tutum içinde politika izleniyor” dedi.
 
“22 bin belediye çalışanı adına özür dilemeye davet ediyorum”
 
AKP İl Başkanı Bülent Delican’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama için “özür dilemeye” davet eden Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Sayın Delican’ı uzun müddettir tanırım. ‘İZELMAN’da PKK yuvalanmış, Büyükşehir Başkanı temizlesin’ diye bir söylem içine girdi. 15 gün önce yaptı, gerekli cevabı verdik, şimdi artırarak devam ediyor. İZELMAN bizim en çok eleman çalıştıran şirketimiz.  6300 kişi çalışıyor.  ESHOT şoförlerimizin, tamir bakımda çalışanlarımızın büyük çoğunluğu burada.  Ayrıca otopark çalışmalarını ve anaokullarını da bu şirket yönetiyor. Burada PKK’lıların olduğu iddiası DİSK ile bağdaştırarak bir suçlamaya giriliyor. Bunun ne kadar tutarsız olduğunu, havada kaldığı, çamur at izi kalsın, ben bir laf söyleyeyim de bir kişiyi ikna edersem kardır gibi siyasi küçük bir çıkarla, algı  yönetimiyle, manipülasyonla bunu söylemesini tanıdığım, bildiğim Bülent Delican’a yakıştıramadım.  Eğer İZELMAN’da terör örgütüne yardım eden yahut onun elamanı olan biri varsa bunu Büyükşehir Belediye Başkanı olarak benim bilmem mümkün değil. Bunun hakkında istihbarat teşkilatı, kolluk  kuvvetler gerekli şeyi yapar. Bize bu yönde gelen böyle bir liste yok. Böyle bir liste gelmesine de gerek yok. Suç unsuru varsa emniyet, yargı, savcılık bunları alır cezalandırır. Ceza alan adamın da bizimle ilişkisi kalmaz. İzmir’in bütün yükünü çeken 6300 çalışanımıza, sabah 1 milyon kişiyi evinden işine taşıyan ESHOT şoförlerimize böyle bir ithamda bulunmak, bunları terör örgütlerinin destekçisi, teröristlere yardım eden, teröristlerle eş değer tutan bir söylemin mantığını anlamak mümkün değil. Büyükşehir Belediyesi’ne, başkanına, CHP’ye vuruyorsan, eleştiriyorsan onu anlayabilirim. 2011 yılında operasyon yapıldı. Günahsız yere 22 ay hapis yatan arkadaşlarımız var. Büyükşehir Belediyesi’ni  çökertmek için üst yönetim kadrolarının yüzde 50’sinden fazlası tutuklandı. Mahkeme yuvarlanıyor, sallanıyor gidiyor ama hiçbir suç kalmadı. Bizi suçlayabilirsiniz ama 6300 tane elamanı nasıl zan altında bırakırsınız. Bunlar da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı. İktidar partisinin il başkanının diğer siyasilerden daha sorumlusu olması lazım. Ben nasıl 12 yıldır Büyükşehir belediye Başkanı olarak ağzımdan çıkan sözlere dikkat ediyorsam, belli bir üslupta, siyasetle eleştirimi, teveccühümü bildiriyorsam onun da aynı üslubu kullanması lazım. 6300 İZELMAN çalışanı adına, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 22 bin çalışanı adına İzmirli hemşehrilerimiz adına sayın Delican’ı buradan sözlerini geri almaya, özür dilemeye davet ediyorum. Biz barış ortamını, birliği beraberliği, teröre karşı mücadeleyi bu tür söylemlerle yapamayız. Bu tür söylemlerle bu kentte huzuru getiremeyiz” diye konuştu. 
 
Kuş Cenneti’ne 25 milyon lira harcadık
 
İzmir Kuş Cenneti ile ilgili de açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: 
 
“10 gün önce, ‘İzmir Kuş Cenneti’nde ada yaptık, gözlem kuleleri yaptık’ diye bir açıklamada bulunuldu. Büyükşehir Belediyesi’nin ve İZKUŞ’un adı geçmiyor. Biz de bunun üzerine Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde konuşma yaptık. Sonra 600 bin lira para harcadıklarını söylediler, ne kadar zamanda harcamış onu bilemiyoruz. Orada zorunlu görevli memurlara mı, neye harcadı bilmiyorum. Sonra ‘Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yapmadı,  Aziz Kocaoğlu olarak yapmadı, Kuş Birliği Başkanı olarak yaptı” diye bir açıklama oldu. Kuş Birliği protokolle bu bölgede çalışıyor, o zaman biz izin verdik, biz izin verdiğimize göre biz yaptık savunması söz konusu. 
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kuş Birliği’ne her yıl belli bir para yatırıyor. Bugüne kadar 10 milyon 474 bin lira nakit olmak üzere 25 milyon 389 bin lira harcadık. Bunun içinde Homa Dalyanı’nın yeniden balık üretmesi için İZSU’nun harcadığı para yok. Bilgi kirliliği yaratmak, algı yönetimi için başta ‘biz izin verdik” demiyor ‘biz yaptık’ diyor. ‘Siz yapmadınız’ dediğimizde ‘biz izin verdik’ diyor. 
 
Kuş Cenneti çok önemli bir varlığımız; tanıtımını yapalım diye encümende fuarlara katılma kararı aldık. Berlin Fuarı’na katıldık tanıtımını yaptık. Doğamızı koruyoruz, çevremizi koruyoruz, milli parkımız hem de bunun tanıtımını yapacağız, insanlar gelecek, İzmir’e turist çekeceğiz. Bir yazı geldi,  son derece rencide edici, ‘siz bizden izin almadan tanıtım yapamazsınız’ diye. Zaten protokolü yapmışız,  Kuş Cenneti’ni tanıtmak için Kuş Birliği olarak gittik, İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak da gitmedik. Buna benzer birçok  konu var hep örneğini yaşıyoruz.”
 
 

Yayın Tarihi : 22.03.2016 : 12:42

Etiketler : haber    haberler    aziz kocaoğlu    izmir    büyükşehir    belediye başkanı    ak parti    il başkanı    bülent delican    Bülent Delican’dan Özür Bekliyoruz    ben tv    kanalben       


Yorumlar

6025
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN