Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yaralı Türkmenler, Tedavi İçin Mersin’e Getirildi

Yaralı Türkmenler, Tedavi İçin Mersin’e Getirildi
Suriye’nin Bayırbucak bölgesindeki Türkmen Dağı’nda Esad rejimine karşı savaşırken yaralanan 6 Türkmen, tedavi için Mersin’e getirildi.

 

BBP Sakarya İl Başkanı Suat Çillioğlu ve Bolu eski İl Başkanı Mahmut Alan’ın da aralarında bulunduğu bir grup, Suriye sınırına giderek Türkmen kampını ziyaret etti. Bolu ve Sakarya’dan giden grup, Bayırbucak bölgesindeki Türmen Dağı’nda Esad rejimine karşı savaşırken yaralanan ve çeşitli nedenlerle tedavileri yarım kalan 4’ü ağır 6 Türkmeni kamptan alarak tedavi için Mersin’e getirdi. Mersin Devlet Hastanesi önünde BBP Genel Başkan Yardımcısı Kaptan Kartal tarafından karşılanan yaralı Türkmenler, acil servisten alınarak hastanede tedavilerine başlandı.  
 
BBP Genel Başkan Yardımcısı Kartal, Türkmen Dağı’nda son dönemde artan çatışmalardan dolayı çok sayıda Türkmen’in yaralandığını belirterek, "Yaralıların artmasından dolayı Hatay ve çevresindeki hastaneler bu ihtiyaca cevap veremez hale geldi. Bu nedenle yaralılar diğer illere sevk edilmeye başlandı. Bugün de Mersin’e 6 yaralı kardeşimizi getirdik. İnşallah tedavileri burada yapılacak ve Türkmen Dağı’na tekrar gidecekler. Hakikaten zor bir durumdalar ve zor bir süreçten geçiyorlar. Biz burada nasıl ki PKK terör örgütüne karşı ülkece bir mücadele veriyorsak, onlar da kendi ülkelerinde Ruslara karşı, Esad’a karşı, Hizbullah’a karşı ve DHKP-C’ye karşı kendi topraklarının korumanın mücadelesini veriyorlar. İnşallah bu son olur ve o topraklarda barış olur. Bu kardeşlerimiz de tekrar kendi yuvalarında hayatlarına devam ederler. Onlar huzura kavuşmadığı sürece biz BBP olarak onlara her türlü desteği sağlamayı bir borç olarak biliyoruz" dedi.
 
BBP Bolu eski İl Başkanı Mahmut Alan ise Mersin’e getirilen yaralıların, Türkmen Dağı’nda yaralanan Türkmenler olduğunu, bu kişilerin tedavilerinin o bölgede yapılamamasından dolayı buraya getirildiklerini ifade ederek, "1 aydan bu yana buna benzer bir çok yaralıyı çevre illere götürüyoruz. Yarın da Tarsus’a bir kardeşimizi götüreceğiz. Biz bu gazilerimizi o hijyenik olmayan bölgelerden alıp tedavi olması için çevre illerdeki hastanelere götürüyoruz. Ben buradan bütün herkesi Türkmen kardeşlerimizi sahiplenmeye davet ediyorum. 11 terör örgütü bir oldu, bir Türkiye Türkmenler için bir olamadı. Sınıra gidip oradaki insanlık dramını herkes görsün" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 22.03.2016 : 11:25

Etiketler : Yaralı    Türkmenler    Tedavi    İçin    Mersine    Getirildi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7743
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN