Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Konak'ta Dünya Şiir Günü Kutlandı

Konak'ta Dünya Şiir Günü Kutlandı
21 Mart Dünya Şiir Günü, Konak Belediyesi'nce Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen şiir dinletisi ile kutlandı.

 

Benal Nevzat Salonu'nda düzenlenen etkinliğin onur konuğu şair Gülseli İnal olurken şair Bilsen Başaran, Duygu Kankaytsın, Fergun Özelli, Hüseyin Peker, Nesrin Kültür Kiraz, Önder Kızılkaya, Özlem Tezcan Dertsiz, Özge Kocatürk, Tuğrul Keskin, Namık Kuyumcu, Yusuf Alper ve İsmail Mert Başat şiirlerini okudu.

21 Mart Dünya Şiir Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte son günlerde peş peşe yaşanan terör saldırılarının yarattığı acı unutulmadı. Savaşa ve teröre karşı barışın sesinin şiir ve sanatla duyurulduğu gece de İsmail Mert Başat, yazar ve çevirmen Güven Turan'ın kaleme aldığı Dünya Şiir Günü Bildirisi'ni okudu.

İlk kez 1999 yılında UNESCO tarafından ilan edilen ve 17 yıldır kutlanan Dünya Şiir Günü için düzenlenen etkinlikte beş yıl önce genç yaşta hayata veda eden İzmirli şair Didem Madak da unutulmadı. Madak anısına hazırlanan kısa bir film gösteriminin ardından onur konuğu şair Gülseli İnal sahnede yerini aldı ve şiirlerini okuyucuyla paylaştı. 

Yayın Tarihi : 22.03.2016 : 10:29

Etiketler : 21 Mart Dünya Şiir Günü    Konak Belediyesi       


Yorumlar

6651
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN