Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Down Sendromlular Bayraklı'da Eğlendi

Down Sendromlular Bayraklı'da Eğlendi
Bayraklı Belediyesi 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık gününde Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nda, down sendromluları bir araya getirerek onlara unutulmaz bir gün yaşattı. Down sendromluların oluşturduğu ritim grubunun gösterisi salondakileri coşturdu. Halk oyunları, zumba ve bokwa gösterisi ile heyecan doruğa yükseldi. Gençlerin akrobasi gösterileri ise güne renk kattı. El boyama, saç tasarım, resim etkinliklerine katılan gençlerin mutluluğu yüzlerinden okundu.

 

Bayraklı Belediyesi “Farklılık değil farkındalık yaratabilmek” için Dünya Down Sendromu Farkındalık Gününde, bir dizi etkinlik düzenledi. Üzerlerine, “Sizden farkımız yok. +1 adım da siz atın” yazan tişörtler giyen çocuklar, Bayraklı Sevgi Yolu’nda, “Farkındalık” yürüyüşü düzenledi.  Bando eşliğinde yürüyen çocukları esnaf ve vatandaşlar ilgiyle karşıladı.
 
YALNIZ BIRAKMADILAR
 
Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen etkinlikte ise down sendromlular doyasıya eğlendi. Çocukları, Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, eşi Bahriye Karabağ, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş yalnız bırakmadı.
 
ONLAR BİRLİKTEYİZ, MUTLUYUZ
 
Burada bir konuşma yapan Başkan Karabağ, “Bugün 21 Mart Dünya Down Sendromu farkındalık günü. Bu çocuklarımızı dikkate almak ve sorunlarını bir gün daha yüksek sesle anlatabilmek için bugün onların. Biz onlara engelli demiyoruz. Bizim onlardan, onların bizden bir farkı yok. Biz, ahlaklarında ve davranışlarında bozukluk olanlar engelli diyoruz. Bizim için engelli onlar. Bizim için bu kardeşlerimiz her şeyimiz. Canımız, ciğerimiz. Onların farkındayız ve yanındayız. Onlara dair ne gerekiyorsa yapıyoruz, yapacağız. Hizmet binamız tamamlandığında Osmangazi’deki hizmet binamızı engelli kardeşlerimize tahsis edeceğiz. İzmir’in en mükemmel engelli merkezi olarak hayata geçecek. Bu kardeşlerimize kapımız sonuna kadar açık. Onlarla biz mutluyuz” dedi.
 
 
GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER
 
Başkan Karabağ’ın konuşmasının ardından sahneye ilk olarak down sendromluların oluşturduğu ritim grubu çıktı. Gençlerin tef, darbuka ve davulla tuttukları ritim gösterisi salonu dolduran vatandaşlardan büyük alkış aldı. Daha sonra sahneye halk oyunları ekibi çıktı. Zumba ve bokwa gösterisi ile heyecan doruğa yükseldi. Bayraklı Belediyesi akrobasi grubunun gösterileri ise güne renk kattı. El boyama, saç tasarım, resim etkinliklerine katılan down sendromlu gençlerin mutluluğu yüzlerinden okundu. Etkinliğin sonunda ise Mikrop sahne alarak şarkılarıyla misafirleri coşturdu, down sendromluların keyifli bir gün geçirmesini sağladı.

Yayın Tarihi : 22.03.2016 : 10:07

Etiketler : bayraklı belediyesi    down sendromlular    farkındalık    hasan karabağ       


Yorumlar

8213
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN