Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Nevruz Kutlamasında Bayrak Gösterisi

Nevruz Kutlamasında Bayrak Gösterisi
Kayseri Valiliği, Erciyes Üniversitesi ve Kültür Müdürlüğü tarafından düzenlenen nevruz kutlamasında konuk öğrenciler Türk Cumhuriyetleri’nin bayraklarını dalgalandırdı. Protokol mensupları yumurta tokuşturup, örs döverek, yakılan nevruz ateşinin üzerinden atladı.

 

Erciyes Üniversitesi Kampusu’ndaki Sabancı Kültür Sitesinde düzenlenen törene Vali Vekili Erdoğan Aygenç, Vali yardımcısı Gökhan Azcan, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Halil Büyüknalbant, ERÜ rektörü Prof.Dr. Muhammet Güven, Kültür Müdürü İsmet Taymuş, öğrenciler ve Kayseri’de çeşitli üniversitelerde okuyan soydaş öğrenciler de katıldı. Geniş güvenlik önlemleri alınan neredeyse adım başı bir polis memurunun bulunduğu alana, gazeteciler dahil herkes tek tek aranarak alındı. Vali Vekili Erdoğan Aygenç, nevruzun baharın müjdesi olduğunu belirterek, "Birlik ve beraberlik içinde nice güzel günler görmeliyiz" dedi.
 
ERÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven de, Türkiye’nin sıkıntılı günlerden geçtiğini anlatırken, "Nevruz bayramı, bu karanlıktan çıkmamızın bir müjdesi olsun" diye konuştu. Türk Cumhuriyetleri’nden öğrencilerin bayrak gösterisinin ardından, Kayseri Büyükşehir Belediyesi mehter takımı konser verdi. Futbol, masa tenisi ve bilek güreşinde dereceye giren öğrencilere madalya ve hediyeleri dağıtıldı. Daha sonra protekel mensupları Sabancı kültür sitesi önünde yapılan Nevruz ateşinden atladı. Yumurta tokuşturup, örs döven protokol mensupları daha sonra konuklara ve örgencilere etli bulgur pilavı ile ayran ikram etti.

Yayın Tarihi : 21.03.2016 : 13:55

Etiketler : Nevruz    Kutlamasında    Bayrak    Gösterisi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7661
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN