Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


TAKEV Türkiye Birincisi

TAKEV Türkiye Birincisi
TAKEV Okulları öğrencileri bu kez liderlik yetenekleri ve kritik sorunlara getirdikleri çözüm önerileri ile Türkiye’nin en iyisi olduklarını ortaya koydu. 1974 yılından bu yana ABD’de düzenlenen ve bu yıl Türkiye’de ikincisi gerçekleşen ''Future Problem Solving Program'' adlı yarışmada junior kategorisinde Türkiye Birincisi oldular.

 

Kritik ve yaratıcı düşünme yeteneği geliştirmek, gelecek için bir vizyon oluşturmaları için öğrencileri teşvik etmek ve öğrencileri liderlik rollerine hazırlamak amacıyla 1974 yılında ABD'de başlatılan FPSPI (Future Problem Solving Program International) günümüzde ABD başta olmak üzere onlarca ülkede, her yıl on binlerce öğrenciyi kapsayan etkinlikler düzenliyor. 
 
 
Yarışma kapsamında,günümüzden en az 20 yıl ilerisi için kurgulanan gelecek senaryolarını program kapsamında 6 basamaklı bir problem çözme tekniğiyle hazırlayan ekiplerin  çözümleri ;Ege, Bilkent, Yaşar ve Gediz Üniversitelerinin akademisyenlerinden oluşan jüri tarafından değerlendirildi..Bu sene 2.si düzenlenen Türkiye finalinde tüm Türkiye'den yarışmacı ekipler üç ayrı yaş kategorisinde Türkiye şampiyonu olabilmek için yarıştı. 
 
 
TAKEV Narlıdere İlköğretim Okulundan yarışmaya katılan öğrenciler, Junior kategorisinde  katıldıkları  yarışmada Türkiye 1.liği elde etti.
 

Yayın Tarihi : 21.03.2016 : 12:03

Etiketler : haber    haberler    takev    türkiye    birinci    Future Problem Solving Program    kanalben    ben tv       


Yorumlar

7325
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN