Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Doğan: 'İşin En Acı Yönü...'

Doğan: 'İşin En Acı Yönü...'
Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı ve Eğitim Başkanı Mesut Doğan, Ankara ve İstanbul’da meydana gelen terör saldırılarına değinerek, "İşin en acı yönü, acı olaylardan ortak payda oluşturmakta sıkıntı çekmemizdir. Kimisi bu acıdan iktidar düşmanlığı üretmeye kalkarken, kimisi de bu acılardan iktidara güç devşirmeye kalktı" dedi.

 

SP’nin Antalya, Isparta ve Burdur Bölge Eğitim Toplantısı, Kemer’e bağlı Göynük Mahallesi’ndeki Göynük Diamond Otel’de yapıldı. İl ve ilçe başkanlarının katıldığı toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, son terör saldırılarını değerlendirdi. Türkiye’nin karışık ve hassas bir dönemde olduğunu söyleyen Mesut Doğan, Ankara ve İstanbul’da meydana gelen saldırılar sonrası tarifi mümkün olmayan acılar yaşandığını aktardı. Yaşanan acı olaylarla ilgili çok şey konuşulduğunu aktaran Mesut Doğan, "Ama işin en acı yönü, yaşanan acı olaylardan ortak payda oluşturmakta sıkıntı çekmemizdir. Kimisi bu acıdan iktidar düşmanlığı üretmeye kalkarken, kimisi de bu acılardan iktidara güç devşirmeye kalktı. İki yaklaşım da hastalıklı bir davranıştır" dedi.
 
’İNSANLAR NE KASTEDİLDİĞİNİ ANLAMADI’
Türkiye’nin bu durumlara gelmesine neden olan 3 adım olduğundan bahseden Mesut Doğan, "Yanlış yürütülmüş çözüm süreci, yanlış dış politika ve içimizde yapmış olduğumuz kavgalar. Bunlar, Türkiye’nin bugün bu durumlara gelmesine neden olan adımlardır. Türkiye’de çözüm süreci yürütülürken, insanlar ne kastedildiğini anlamadı. Çözüm süreci uygulanırken, iktidarın iyi niyetle ortaya koyduğu bu düşüncenin içersinde tehlikeler gördüğümüzü ifade ettik. Üç tehlike var dedik. Terör sorunu, Kürt sorunu ve Güneydoğu’nun geri kalma sorunu. Bu üç sorun, birbirini tetikleyen sorunlardır. Bu üç sorunu aynı tencerede kaynatırsanız zehir çıkar dedik ve o zehirle karşı karşıyayız" diye konuştu.
 
’DAĞDA OLAN TERÖR ŞEHİRLERE İNDİRİLDİ’
Çözüm süreci boyunca PKK terör örgütünün legalleştirildiğini iddia eden Doğan, şöyle dedi:
 
"Dağda olan terör şehirlere indirildi. Bunun acısını hep beraber yaşıyoruz. Çözüm sürecindeki yanlışlık, Suriye merkezli dış politika yanlışımız. Dış politikadaki en büyük yanlışımız, bizim kurmadığımız oyuna dahil olmamız. Suriye’de savaşın başlamasına da dahlimiz yok, bitirilmesine de dahlimiz yok. Suriye’de ateşkes imzalandı. Kim imzaladı? Amerika ve Rusya imzaladı. Türkiye’ye soran oldu mu?"

Yayın Tarihi : 20.03.2016 : 16:59

Etiketler : Spli    Doğan    İşin    En    Acı    Yönü    Olaylardan    Ortak    Payda    Oluşturmakta    Sıkıntı    Çekmemiz    Politika    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2823
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN