Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Şehit Son Yolculuğuna Uğurlandı

Şehit Son Yolculuğuna Uğurlandı
Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde PKK’lı grupları etkisiz hale getirmek, kazdıkları hendekleri kapatmak ve barikatları ortadan kaldırmak amacıyla sürdürülen operasyon sırasında dün şehit düşen Uzman Çavuş Süleyman İyikul, memleketi Diyarbakır’da gözyaşları ve Türkçe-Kürtçe ağıtlar arasında toprağa verildi. Merkez Kayapınar İlçesi Cebeli Nur Camii’deki törenden sonra anne Nuriye İyikil uzun süre oğlunun cenazesi arkasında yürürken, baba Mehmet İyikul ise Vali Hüseyin Aksoy’un makam aracı...

 

Nusaybin İlçesi’nde PKK’lıların etkisiz hale getirilmesi için başlatılan operasyon sırasında dün şehit düşen Diyarbakırlı uzman çavuş Süleyman İyikul için merkez Kayapınar ilçesi Cebeli Nur Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, askeri yetkililer ve şehit yakınlarının katıldığı törende, Türkçe ve Kürtçe ağıtlar yakıldı. Kılınan namazdan sonra şehidin cenazesi cenaze aracına konulurken, anne Nuriye İyikul uzun süre cenazenin peşinden yürüyerek ağıt yaktı ve beddua etti.
 
Şehit uzman çavuş Süleyman İyikul’un cenazesi cemideki törenden sonra defin edilmek üzere Kara Şehitliğine götürülürken, baba Mehmet İyukul Vali Hüseyin Aksoy’un makam aracı ile şehitliğe gitti.

Yayın Tarihi : 20.03.2016 : 16:39

Etiketler : Nusaybin    Şehidi    Diyarbakırda    Son    Yolculuğuna    Uğurlandı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4287
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN