Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


AK Parti İzmir’den Terör Zirvesi

AK Parti İzmir il örgütü, son dönemde artan terör olaylarını protesto etmek için bir araya geldi. Toplantıda, AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na çağrıda bulundu.

 

AK Parti İzmir İl Örgütü son dönemde artan terör olaylarını değerlendirmek için bir araya geldi.

Kaya Termal Otel’de gerçekleşen zirveye AK Parti İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nükhet Hotar, AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, AK Parti İzmir milletvekilleri, Mahmut Atilla Kaya, Kerem Ali Sürekli, Hamza Dağ, Hüseyin Kocabıyık, Necip Kalkan, AK Partili ilçe belediye başkanları, 

“MİLLETİMİZ YILLARDIR ACI ÇEKİYOR”

Toplantıda konuşan AK Parti İzmir milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, terör olaylarına lanet okudu. Teröre karşı AK Parti hükümetinin yürüttüğü faaliyetleri anlatan Hotar, “Türkiye 2000'li yıllardan beri Terörle Mücadele konusunda Demokratikleşme istikametinde reformlara başlamıştır. Doğu ve Güneydoğu'daki sosyoekonomik şartların iyileştirilmesine yönelik adımlar, kültürel hakların genişletilmesi ve 2009 yılından itibaren demokratik açılım ve müteakip reformlarla ciddi bir dönüşüm noktasına gelmiştir. AK Parti olarak iktidara geldiğimiz ilk gün şimdiki Cumhurbaşkanımız olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi'nin liderliğinde terörün bitmesini, akan kanın durmasını, ülkemizin coğrafya ayırt etmeksizin dört bir köşesinde anaların artık ağlamamasını kendimize dert edindik. Çünkü terör ile dertlenmediğimiz
vakit çözüme ulaşamayacağımızın bilincindeydik... Biz, milletimizin uzun yıllardır dertlendiği, acılar çektiği sorunun çözümüne yönelik Sayın Cumhurbaşkanımızın tabiriyle kefen giyerek bu yola çıktık” şeklinde konuştu.

“AMAÇLARI, HAK VE ÖZGÜRLÜK DEĞİL”

Hotar, “Biz, daha çok demokrasi derken aslında zamanın ruhunu yakalamak ve demokratik hukuk devletinin prensiplerini egemen kılmayı amaçlıyorduk. Uzun yıllar boyunca reformcu bir anlayışla çok büyük adımlarla tek millet, tek devlet, tek bayrak anlayışıyla ülkemizi güçlendirmeye çalıştık. Bu milletin devletin ve bayrağın altında her türlü farklılık kendisini rahatça ifade edebilmektedir. Amacımız farklılıkların bir arada barış ve kardeşlik içinde aynı çatı altında muhafaza etmektir. Fakat bu adımlara rağmen terör unsurları amaçlarının hak ve özgürlük olmadığını gösterdiler, kanlı eylemleri de bunu göstermektedir” şeklinde konuştu.

Son dönemde yaşanan terör olaylarını değerlendiren Hotar, amacın birlik beraberliğe gölge düşürmek olduğunu söyleyerek, “Amacı belli terörün; Orta Doğu'da hemen yanı başımızda Suriye'de yaşanan olayların içerisine ülkemizi de çekmek. Ve, Türkiye'nin de AK Parti iktidarlarıyla birlikte bölgede ve Dünya'da sahip olduğu söz hakkını kaybetmesini sağlamak. Ama Biz buna izin vermeyeceğiz. Çanakkale ruhuyla bu coğrafyanın tüm unsurlarıyla Türk’üyle, Kürt’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, Zaza’sıyla, Alevi’siyle Sünni’siyle, Edirne'den Ardahan'a, Trabzon'dan Şanlıurfa'ya uzanan insanımızla tek yürek olarak, bizi ayrıştırmak isteyenlere karşı dik durarak bugünleri de aşacağız” dedi.

“İZMİR’İN TERÖRE BAKIŞI FARKLI OLACAK”

Teröre karşı tek yürek mesajı veren Hotar, “Sözün başında söylediğimi tekrar etmek istiyorum. Bugün; 'Ben, Sen, O diye ayrıştıranlara inat Biz' olma günüdür. Bu ülke hepimizin başka gidecek bir yerimiz yok. Ülkemizin kıymetini çok iyi bilmek, hepimizin vatandaşlık görevidir. Teröre haddini bildirmek hepimizin görevidir. İzmir gibi Yunan’ı denize dökmüş bir şehirde teröre bakış açısı daha farklı olacaktır. Bunu diğer illerde gururlanarak anlatacağız” ifadesini kullandı.

“İNSANLAR SOKAKLARA ÇIKMIYOR”

Hotar, konuşmasının son bölümünde İzmir’de bir bombalı saldırı gerçekleşebileceği söylentilerine karşı oluşan tabloyu değerlendirdi. Nükhet Hotar, “Dün İzmir’deydim. İzmir’de bir sessizlik var. İnsanlar sokaklara çıkmıyor.  Herkes evden çıkmama psikoloji içinde. Ama terörün istediği de bu.  Terör bizlerin sokağa çıkmasını istemiyor. Buna boyun eğmeyeceğiz” dedi.

“ÇAPULCULARA BOYUN EĞMEYECEĞİZ”

Hotar’ın ardından söz alan AK Parti İzmir milletvekili Necip Kalkan teröre karşı mücadelenin devam edeceğini söyleyerek, “Ben düz bir milletvekiliyim. Parlamentoda yaptığımız yeminde devletin, vatanın bölünmez bütünlüğünü koruyacağımıza yemin ettik. Bu yemine sadık kalmıyorlar. Ben Türkiye Cumhuriyeti’ni kuranlardan bu tavrı göremedim. Ama Türkiye Cumhuriyeti’ni savunan biri olarak vatanı korumaktan gurur duyuyorum. Biz çapulculara boyun eğmeyeceğiz. Ey çapulcular biz Çanakkale’yi kimseye bırakmadık. Güneydoğu’yu siz mi bırakacağız? Bu rüyadan uyanın.  Bu vatanı bölünmeden bir bütün içinde tutmaya kararlıyız” şeklinde konuştu.

“ASILSIZ SÖYLEMLERE İNANMAYIN”

Toplantıda söz alan AK Parti İzmir milletvekili Kerem Ali Sürekli, “Terörün amacı korkutmak. Bu amaca ulaşmayı engellemek lazım. Yas tutuyoruz, tutacağız. Teröre karşı dimdik ayakta duracağız. Kesinlikle korkmayacağız. Mücadele edeceğiz. İzmir’deki manzara çok kötü. Hayat devam ediyor. Yaşamaya devam edeceğiz. Bizler alandayız. Halkımızın korkmaması için moral vermeye devam edeceğiz. Bu dönemde sosyal medyada yanlış yönlendirme var. Sosyal medyadaki asılsız söylemler teröre hizmet ediyor. Bunlara inanmayın” ifadelerini kullandı.

İZMİRLİLERE ÇAĞRI

Sürekli’nin ardından konuşan AK Parti İzmir milletvekili Mahmut Atilla Kaya, ise Cumhuriyet Gazetesi’nin bugün attığı, “Türkiye teslim” manşetine tepki gösterdi. Gazeteyi paralel yapı ile iş birliği yapmakla suçlayan Kaya, hükümet olarak üzerlerine düşen görevi yerine getirdiklerini söyledi. İzmirlilere ise çağrı yapan Kaya, “Artık terör için bir birlik var. CHP’nin bu kadar oy aldığı bir yerde CHP’yi cumhuriyeti koruyan bir çizgiye çekilmesi konusunda İzmirlilere çağrı yapıyorum. Bu beladan hep beraber kurtulacağız” dedi.

DELİCAN’DAN KOCAOĞLU’NA ÇAĞRI

Toplantıda son olarak AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican söz aldı. Terörle mücadele konusunda CHP’yi eleştiren Delican, CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na çağrı yaptı.

TBMM’de gündeme gelen fezlekeyle ilgili konuşan Delican, “Kana susamış terör örgütleri kan dökmeye karar verdi. Mecliste bu konuyla ilgili ortak karar alınmasını isterdik ama göremedik. CHP son anda dönerek destek verdi. Bu iyi bir politikaydı. Ama CHP İzmir İl Örgütü’nün Başkanı, mücadele etmek yerine hükümeti istifaya çağırıyor. Yüzde 49 buçuk oy alan bir hükümete kimse bu çağrıda bulunamaz. CHP’nin kendi içindeki çelişkiden kurtulması lazım” ifadelerini kullandı.

“İZELMAN PKK YUVASI HALİNE GELMİŞ”

Delican konuşmasının son bölümünde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na Büyükşehir’de çalışan personelleri çıkarma çağrısı yaptı. Delican, “Büyükşehir’de çalışan İZELMAN, PKK yuvası haline gelmiş. İZELMAN kadrolarındaki vatansever işçileri rahatsız oluyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun bu konuya el atması
gerekir” dedi.

Yayın Tarihi : 20.03.2016 : 13:41

Etiketler : haber    haberler    ak parti    izmir    terör    toplantı    terör zirvesi    kanalben    ben tv       


Yorumlar

1349
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN