Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yorgun Hissetmenin Nedenleri?

Yorgun Hissetmenin Nedenleri?
Kendinizi sürekli yorgun ve halsiz mi hissediyorsunuz? Sabahları yataktan çıkmak zor geliyor, akşamları da erkenden uykunuz geliyor ve bir an önce yatağa girmek için sabırsızlanıyor musunuz?

 

Gün içinde enerjiniz çekilmiş gibi mi hissediyorsunuz? Dönem dönem böyle günler yaşayabilirsiniz. Ancak hastalık ya da herhangi bir durum söz konusu olmadığında bile, kendinizi sürekli yorgun, mutsuz ve halsiz hissediyorsanız, bunun başka nedenleri olabilir. Peki, sürekli yorgun hissetmenin nedenleri nelerdir?
 
Yorgunluk hissi ile ilgili ilk aklımıza gelen anemi yani kansızlık problemi yaşıyor olabileceğinizdir. Yorgunluk hissinin altında yatan diğer bir tıbbi problem de tiroid ile ilgili problemler olabilir. Kansızlık probleminde, kırmızı kan hücreleri vücuda yeterli miktarda oksijen taşıyamadığı için kendinizi bitkin ve yorgun hissedersiniz.
 
 
Aynı şekilde yaşadığınız mevsim geçişlerinde, mevsimsel alerjiler de yine yorgunluk sebebiniz olabilir. Bu durumda beslenme ve uyku düzeninize dikkat etmelisiniz. Spor yapıp güne zinde bir kahvaltı ile başlamalısınız. Tüm bunlara rağmen aynı şikayetleriniz devam ederse, bir uzmana başvurmanız ve çeşitli testler yaptırmanız gerekebilir.
 
 
Kaynak: pembeportakal.com

Yayın Tarihi : 20.03.2016 : 11:38

Etiketler : yorgun hissetmek    yorgunluk    dinlenem    mevsim geçişleri    bahar yorgunluğu    tiroid    stres    kansızlık    oksijen    neden yorgun hissediyoruz       


Yorumlar

8764
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN