Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yüksekova’da Operasyon Sürüyor

Yüksekova’da Operasyon Sürüyor
Hakkari Yüksekova’da PKK’lılara yönelik düzenlenen operasyonda PKK’lıların kaldıkları evlerin içinde mevzi yaptıkları, tünel açtıkları ve kapı girişlerine patlayıcı yerleştirdikleri belirtildi. PKK’lıların kendi aralarında yaptıkları telsiz konuşmalarında ; ’kontrol altında tutamadığı binaları patlatarak enkaz oluşturmaları ve bu şekilde güvenlik güçlerinin geçmelerini engellemeleri’ şeklinde ifadeler kullandıkları tespit edildiği öğrenildi.

 

Yüksekova PKK’lı teröristlere yönelik ’Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle’ operasyonu devam ediyor. PKK’lı teröristlerin kaldıkları evlere mevzi yaptıkları, tünel açtıkları ve kapı girişlerine patlayıcı yerleştirdikleri belirtildi. PKK’nın Kuzey Irak sorumlusu Fehmi Atalay, PKK’nın Yüksekova öz savunma sorumlusu Yusuf Saydut ve ’Telho’ kod adlı PKK’lı teröristin aralarında yaptıkları telsiz konuşmalarından ’kontrol altında tutamadığı binaları patlatarak enkaz oluşturmaları ve bu şekilde güvenlik güçlerinin geçmelerini engellemeleri’ şeklinde ifadeler kullandıkları tespit edildi.
 
Bölgedeki güvenlik kaynakları, PKK’lıların telsiz konuşmalarında ve fotoğraflarda görülen tahribatlardan, Yüksekova’da bina ve tesislere yönelik yıkım girişiminde bulundukları, hatta bu eylemleri güvenlik kuvvetlerinin geçişi esnasında binaları, sokakları ve caddeleri yıkarak geçişi engelleyecek şekilde tasarladıkları ve düzenekleri bu amaç doğrultusunda hazırladıkları görüldüğünü belirtti.

Yayın Tarihi : 19.03.2016 : 11:56

Etiketler : Yüksekovadaki    şehit    Jandarma    Uzman    Çavuş    Ramazan    Gülle    Operasyonu    Devam    Ediyor    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4088
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN