Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Silah Kaçakçılığı Operasyonu

Silah Kaçakçılığı Operasyonu
Adana’da terör örgütleri ile uyuşturucu çetelerine silah sağladıkları iddiası ile gözaltına alınan 11 kişi tutuklandı, 9 şüpheli de serbest bırakıldı.

 

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yaklaşık 1 yıl süren teknik ve fiziki takip sırasında Suriye’den yurda silah sokulduğunu saptadı. Şanlıurfa ile Hatay’daki Suriye sınırından Türkiye’ye sokulan silahların Adana ve Mersin’de uyuşturucu çeteleri ile terör örgütü üyelerine satıldığını ekipler, geçtiğimiz salı günü şafak operasyonu düzenledi. Adana merkezli olmak üzere Mersin, Hatay ve Şanlıurfa’da eş zamanlı olarak 37 ayrı adresi 350 polisle yapılan baskınlarda 8 tabanca, 13 otomatik av tüfeği, 70 bin paket kaçak sigara, silahlara ait çok sayıda mermi ile silah parçaları ele geçirdi. Operasyonlarda silah kaçakçılığına karıştığı belirlenen 20 kişi gözaltına alındı.
 
KOM Şube Müdürlüğü’nde sorgulanan şüphelilerden 9’u savcının talimatı ile ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, 11’i adliyeye sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye çıkartılan 11 şüpheli, çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, suç örgütü üyeliği ve silah kaçakçılığı suçlarından tutuklandı.

Yayın Tarihi : 19.03.2016 : 11:31

Etiketler : Silah    Kaçakçılığı    Operasyonunda    Tutuklama    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1722
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN