Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir Renklerini Arıyor

İzmir Renklerini Arıyor
İzmir Üniversitesi ve İzmir Suluboya Ressamları Derneği tarafından düzenlenecek olan 7. Ulusal İzmir’in Renkleri Resim Yarışmasına katılmak isteyenler, İzmir’i konu alan eserlerini, 11- 13 Nisan tarihleri arasında İzmir Özel Fatih Kolejinde bulunan Eser Toplama Merkezine teslim edebilecek.

 

İzmir Üniversitesi ve İzmir Suluboya Ressamları Derneği tarafından İzmir Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı merhum Necdet Doğanata anısına düzenlenecek olan 7. Ulusal İzmir’in Renkleri Resim Yarışması için geri sayım başladı. Türkiye’de, sadece İzmir’i konu alan eserlerin yarıştığı tek yarışma olan İzmir’in Renkleri Resim Yarışması, İzmir’in sanat ve kültür hayatına katkıda bulunuyor. Suluboya, likit suluboya, lavi, yağlıboya ve akrilik kategorilerinde hazırlanan eserler, 11-12-13 Nisan tarihlerinde saat 10.00-17.00 arası İzmir Özel Fatih Kolejinde bulunan Eser Toplama Merkezine teslim edilebilecek. Adaylar, resim sanatına gönül verenleri bir araya getiren bu yarışmaya, yalnızca iki eser ile katılabilecek. Eserler, 20 Nisan tarihinde bir araya gelecek olan Seçici Kurulun değerlendirmesinden geçecek. Ödül alan ve sergilenmeye değer bulunan eserler, 25 Nisan’da düzenlenecek törenin ardından 3 Mayıs’a kadar Necdet Doğanata Sanat Galerisi’nde sergilenecek.
 
Sergilenmeye değer bulunan eser sahiplerinin sertifika ile ödüllendirileceği yarışmada, Birincilik Ödülü: 2 bin TL, plaket ve sertifika, İkincilik Ödülü: Bin 500 TL, plaket ve sertifika, Üçüncülük Ödülü: Bin TL, plaket ve sertifika, Necdet Doğanata Özel Ödülü: Plaket ve sertifika, Jüri Özel Ödülü: Plaket ve sertifika, İzmir Üniversitesi Özel Ödülü: Plaket ve sertifika, İzmir Suluboya Ressamları Derneği Özel Ödülü: Plaket ve sertifika olarak belirlendi.
 
Başvuru yapmak isteyenler, yarışma şartnamesi ve ayrıntılı bilgiye www.izmir.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

Yayın Tarihi : 19.03.2016 : 11:24

Etiketler : İzmir    Renklerini    Arıyor    Bölge   


Yorumlar

2984
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN