Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çanakkale Şehitlerini Andılar

Çanakkale Şehitlerini Andılar
Palandöken Kayak Merkezinde düzenlenen ’çığ tatbikatı’na katılan AFAD ekipleri, kar üstünde Çanakkale şehitlerini andılar.

 

Yozgat, Ardahan, Kahramanmaraş, Malatya, Kocaeli, Iğdır ve Erzincan’dan gelen AFAD ekiplerine, Erzurum AFAD Arama ve Kurtarma Birlik Müdürü Zafer Özcan ve ekibi tarafından çığ eğitimi veriliyor. Deniz seviyesinden 3 bin 176 metre yükseklikteki Palandöken’in 2 bin 500 rakımındaki karlı doruklarında çığ eğitimi alan AFAD ekipleri, bu yıl 101’incisi kutlanan Çanakkale Şehitlerini unutmadı. Çığ tatbikatına kısa bir ara veren AFAD görevlileri, Palandöken’de anma yürüyüşü düzenledi. Yürüyüşün ardından kara, ’18 Mart Şehitleri’ diye yazan AFAD ekipleri, daha sonra vatan uğuruna canlarını veren şehitler için saygı duruşunda bulundu, dua okudu.
 
Erzurum Arama ve Kurtarma Birlik Müdürü Zafer Özcan, "Nerede olursak olalım şehitlerimizi unutamayız. Palandöken’in karlı doruklarında süren çığ tatbikatında 18 Mart Şehitlerimizi anma programı düzenledik. Onlar için saygı duruşunda bulunup, dualar okuduk. Allah milletimizi var etsin" dedi.

Yayın Tarihi : 18.03.2016 : 19:48

Etiketler : Çığ    Tatbikatında    Çanakkale    Şehitlerini    Andılar    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9227
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN