Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bolu’da Şehitler Çeşmesi Açıldı

Bolu’da Şehitler Çeşmesi Açıldı
Boluda, Ülkü Ocakları İl Başkanlığı’nca  yaptırılan, üzerinde şehitlerin fotoğrafları yer alan Şehitler Çeşmesi törenle açıldı.

 

PKK terör örgütüne yönelik yürütülen operasyonlarda geçen yıl şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Ziya Sarpkaya, polis memurları Yaşar Doğançay ve Sabri Altınbaş ile üniversite olaylarında çeşitli tarihlerde öldürülen ülkücü gençler Fırat Çakıroğlu, Zeki Bük ve Rahmi Aktaş’ın fotoğraflarının yer aldığı çeşme, Çanakkale Zaferi’nin 101’inci yıldönümünde açıldı. Sağlık Mahallesi’ndeki İzzet Baysal Devlet Hastanesi önünde yaptırılan çeşmenin açılışına Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Ülkü Ocakları İl Başkanı Adem Evcil, ülkücü gençler katıldı.
 
Başkan Yılmaz, vatanın her karış toprağının kanla yoğrulduğunu belirterek, "Coğrafya itibariyle çok önemli bir coğrafyayız. Şehit kanlarıyla kazanılmış olan bu coğrafyada dik durmak ve birlikteliği sağlamak durumundayız. Şu anda sıkıntılı dönemlerden geçiyoruz. Ancak şehitlik inancımız gereği çok önemli bir makam. Bu makama sahip çıkan İslam dünyasındaki en önemli ülke Türkiye’dir. Şehitler Günü’nde böyle bir çeşme yapılması konusunda gururlandım. Eğer şehitlerimize sahip çıkar ve birlik beraberliğimizi korursak, kurduğumuz medeniyetin devamlılığını sağlamış oluruz" dedi. Konuşmaların ardından dualar eşliğinde kurdele kesilerek çeşmenin açılışı yapıldı.

Yayın Tarihi : 18.03.2016 : 17:11

Etiketler : Boluda    Şehitler    Çeşmesi    Açıldı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5177
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN