Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hayvanları Zehirli Mamayla Telef Ettiler

Hayvanları Zehirli Mamayla Telef Ettiler
Yalova’nın Paşakent Mahallesi’nde aralarında kedi, köpek ve tilkinin bulunduğu çok sayıda hayvan, zehirli mama verilerek telef edildi.

 

Paşakent Mahallesi’nde, çok sayıda sokak köpeğinin yanı sıra tilki ve kedi, içine zehir konulan yiyeceklerin verilmesi nedeniyle telef oldu. Mahalle sakinleri olaya tepki gösterdi. Muhtar Nihat Turhan, mahallenin ormanla iç içe bir yerleşim yeri olduğunu belirterek, "Çevre illerden, köylerden buraya sürekli köpek bırakılıyor. Bazılarına biz baktık, bir kısmını belediyeye gönderdik. Sağlıksız hasta köpekleri bırakıyorlar. Pet-shoptan hayvanları alıyorlar sokağa atıyorlar. Zehirleyen insanlar bu hayvanları ölürken görse bunu yapmaz. Kan kusa kusa ölüyorlar. Bunu yapan adam da inşallah aynı şekilde ölür" dedi.
 
Olay sonrası mahalleye gelen hayvansever Uğurcan Kalkan ise hayvanların zehirlenmesinin insanlık dışı bir olay olduğunu belirterek, "Durumunu tespit ederek Orman Su İşleri Bakanlığı ve Yalova Belediyesi’ne bilgi verildi. Gerekli çalışma yapıldı ama çok az hayvan kurtarıldı. Eğitimle başlıyor bu işler. Hayvanlara merhamet etmeyen insanlara da merhamet etmez diyoruz.  Bununla ilgili kanunların değişmesini istiyoruz. Para cezası değil, cezaevine girecek şekilde ceza uygulanması gerekiyor" diye konuştu.
 
Mahalle sakini Fatma Engin ise dün gece tavuk etine zehir katılarak mamaların mahallenin çeşitli noktalarına bırakıldığını öne sürdü. Engin, "Mahalleyi zehirli mamayla gezmiş boydan boya. Dağdan inen hayvan da yemiş zehirlenmiş. Zehirlenenler arasında çakal var, köpekler var, kediler var, tilkiler var. Köpeklerin hepsi bakımı yapılmış küpeli hayvanlar. Tasmaları, sahipleri olan hayvanlar var. Hepsini katletmişler, öldürmüşler hayvanların. Resmen katliam yapmışlar. Net bilgimiz yok ama çok sayıda hayvan öldü. 2 araba geldi toplamaya. Burada kim varsa bir cani aramızda yaşıyor, katil. Torba torba zehirli mamaları vermiş. Biz dağ başında yaşıyoruz bu hayvanlara ihtiyacımız var. Köpeklerimiz olmazsa dağdan hayvanlar inebilir" dedi.
 
Konuyla ilgili ise Orman ve Su İşleri Bakanlığı Yalova Şube Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldı.

Yayın Tarihi : 18.03.2016 : 16:46

Etiketler : Hayvanları    Zehirli    Mamayla    Telef    Ettiler    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4424
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN