Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir’de Mülteci Geçişlerine Yoğun Denetim

İzmir’de Mülteci Geçişlerine Yoğun Denetim
İzmirin başta Dikili İlçesi olmak üzere yoğunlaşan yasa dışı geçişlere karşı havadan, denizden ve karadan denetim yapıldı. Yüzlerce mülteci yakalanırken, geçişlerde kullanılan çok sayıda malzemeye el konuldu.

 

İzmir İl Jandarma Komutanlığı ile Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığı işbirliğinde bugün saat 04.00’den itibaren yasa dışı geçişlere karşı başta Dikili ilçesi olmak üzere denetimler sıklaştırıldı. İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Dikili’nin 46 kilometrelik sahil şeridinde yer alan Madra Çayı, Kabakum, Salihleraltı, Bademli, Hayıtlı ve Pissa plajlarında denetim yapıldı. Bölgedeki sekiz koyda yapılan kontrollerde; 422’si Suriye, 238’si Afgan, 12’si Irak, 10’u Pakistan, 3’ü Orta Afrika Cumhuriyeti, 4’ü Mali, 1’i Somali ve 1’i Kongo uyruklu olmak üzere 184’ü çocuk toplam 691 mülteci yakalandı. Ayrıca 10 organizatör şüphelisi, 10 lastik bot ve çok sayıda can yeleği ele geçirildi.
 
Sahil Güvenlik ekipleri ise denizde yaptığı operasyonda 11 ayrı lastik bot ile bir teknede, 729 mülteci ve iki organizatör şüphelisini yakaladı. Öte yardan Çeşme’deki kontrollerde 109, Menemen’deki denetimde 60 mülteci yakalandığı da belirtildi.

Yayın Tarihi : 18.03.2016 : 16:49

Etiketler : İzmirde    Mülteci    Geçişlerine    Karşı    Yoğun    Denetim    Genel   


Yorumlar

2435
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN