Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İstiklal Şehitliği'nde Tören Düzenlendi

İstiklal Şehitliği'nde Tören Düzenlendi
İzmir’in Konak İlçesi’nde, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Halkapınar’daki İstiklal Şehitliği’nde tören düzenlendi.

 

 
Törene Konak Kaymakamı Mustafa Çek, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Ege Garnizon Komutanlığı adına Albay Rasim Davaslıoğlu, kamu kurumlarının temsilcileri, askeri erkânın yanı sıra öğrenciler, şehit ve gazi yakınları katıldı. Törende protokol sırasına göre ilk olarak Konak Kaymakamlığı adına Kaymakam Mustafa Çek, Şehitler Anıtı’na çelenk bıraktı. Ardından Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ve Garnizon Komutanlığı adına Albay Rasim Davaslıoğlu çelenk koydu. Şehitler için bir dakikalık saygı duruşunun ardından tören saygı atışı ve İstiklal Marşı eşliğinde Türk Bayrağı’nın göndere çekilmesiyle devam etti. Yüzbaşı Mehmet Can Yavaş, Çanakkale Zaferi’nin 101. yılı dolayısıyla günün anlam ve önemini dile getiren bir konuşma yaptı. Tören, şehitler anısına Kur’an-ı Kerim okunması ve Konak İlçe Müftüsü Zeki Aksoy’un duasıyla son buldu.
 
Törene katılan Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, "18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde tarihin unutulmaz destanlarından birini yazan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyoruz" dedi.

Yayın Tarihi : 18.03.2016 : 12:31

Etiketler : Çanakkale    Zaferi    Şehitler    Törenle    Anıldı    Bölge   


Yorumlar

6517
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN