Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Şehit Babalarının Mezar Taşını Öptüler

Şehit Babalarının Mezar Taşını Öptüler
Çanakkale Zaferi’nin 101’inci yıldönümü nedeniyle düzenlenen anma törenlerinde şehit analarının gözyaşları sel oldu, çocuklar ise mezar taşlarını öptü.

 

Erzurum merkez Yakutiye İlçesindeki Karskapı Şehitliği’nde bugün saat 10.00’da düzenlenen törende, Vali Ahmet Altıparmak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, 9’uncu Kolordu Komutanı Korgeneral Şeref Öngay, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Erzurum Şube Başkanı Recep Akgül, protokol, askeri erkan ve şehit yakınları hazır bulundu.Düzenlenen törenlerin ardından protokol ve şehit yakınları, şehitlerin mezarlarına kırmızı ve beyaz karanfil bıraktı.
 
Afganistan’ın başkenti Kabil’de 16 Mart 2012 yılında düşen helikopterde şehit olan 12 askerden 35 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Önay Vurucu’nun eşi Arzu ve çocukları 10 yaşındaki Emirhan ile 5 yaşındaki Azra, önce mezarı karanfillerle süsledi. Babasının madalyasını göğsünde taşıyan Emirhan, "Babam şehit olduğunda 6 yaşındaydım. Babam hayattayken uyumadan önce her akşam yanıma gelirdi. Babam kirpiklerime dudaklarını dokundururdu. Her gece uykuya onunla yatardım. Birlikte gezer, çarpışan otolara binerdik. Babamı çok özlüyorum ama yapacak bir şey yok" dedi.
 
Babası şehit düştüğünde 1 yaşında olan Azra şehit babasının mezar taşını öpüp çiçek bırakırken, onları gözü yaşlı olarak izleyen Arzu Vurucu, "Ateş düştüğü yeri yakıyor. Kızım babasını sorduğunda göreve gittiğini söylüyorum. Hep birlikte görevden dönmesini bekliyoruz. Kendimizi bu şekilde avutuyoruz" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 18.03.2016 : 12:28

Etiketler : Şehit    Babalarının    Mezar    Taşını    Öptüler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3348
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN