Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


3 Sanığa IŞİD’i Övmekten Hapis Cezası

3 Sanığa IŞİD’i Övmekten Hapis Cezası
Bolu’da sosyal medya hesaplarında terör örgütü IŞİD’i öven paylaşımlarda bulunup ’terör örgütü propagandası yaptıkları’ suçlamasıyla tutuksuz yargılanan 4 sanıktan 3’ü, 10 ay ile 1 yıl 8 ay arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı.

 

Geçen yıl Kasım ayında sosyal paylaşım sitesi Facebook hesaplarında terör örgütü IŞİD’i öven paylaşımlarda bulundukları iddia edilen Murat Zafer C., Agah Ş., Ümit E. ve Muhammet K.’nın Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmalarına devam edildi. ’Terör örgütü propagandası yapmak’, ’toplumu alenen kin ve düşmanlığa tahrik etmek’ suçlarından 7’şer yıl hapis cezası istemiyle tutuksuz yargılanan sanıklardan Murat Zafer C., "Ben paylaşımlarımı propaganda amacıyla değil, dini şeyler paylaşmak amacıyla yaptım. Suçsuzum" dedi. Agah Ş. ise, "Vatanımı milletimi çok seviyorum. Bununla gurur duyuyorum. Bu vatana canım feda olsun" diye konuştu. Sanıklardan Ümit E. ve Muhammet K. da hiçbir örgütün terör eylemlerini desteklemediklerini, böyle bir şeyle suçlandıkları için utanç duyduklarını söyleyerek beraatlerini istedi.
 
Mahkeme heyeti, ’terör örgütü propagandası yapmak’ suçunu işledikleri gerekçesiyle  sanıklardan Murat Zafer C.’ye 1 yıl, Agah Ş.’ye 10 ay, Ümit E.’ye bu suçtan 10 ay, ’Atatürk’ün hatırasına hakaret’ suçundan da 10 ay olmak 1 yıl 8 ay hapis cezası verdi. Hükmün açıklanmasını geri bırakan mahkeme, diğer sanık Muhammet K.’nın ise beraatını kararlaştırdı.

Yayın Tarihi : 17.03.2016 : 13:57

Etiketler : Boluda    Sanığa    Işidi    Övmekten    Hapis    Cezası    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5776
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN