Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ankara Kurbanları İçin Fidan Diktiler

Ankara Kurbanları İçin Fidan Diktiler
Karabağlar Belediyesi’nin düzenlediği doğa, çevre ve ağaç sevgisi konulu etkinliğe katılan çocuklar, Ankara’da yaşanan terör saldırısında yaşamını yitirenlerin anısına fidan dikti.

 

Karabağlar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yaklaşan Orman Haftası dolayısıyla bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğe Ege Orman Vakfı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Çalıkuşu Çocuk Kulübü üyesi çok sayıda çocuk katıldı. Reşat Nuri Güntekin Çocuk Kitaplığı’nda düzenlenen etkinlikte çocuklara doğa, çevre ve ağaç sevgisi konuları işlenerek, konuyla ilgili çizgi film ve animasyonlar izletildi. Yetkililer çocuklara dünyanın sadece insanlara değil üzerinde yaşayan tüm canlılara ait olduğunu ve bu konuda çocuklara da görev düştüğünü belirtti.
 
Ağaç ve doğa sevgisi konusunda çocuklarla söyleşi yapan Ege Orman Vakfı eğitim gönüllüsü Ülkü Karataş Ongun ise, çocuklarla beraber orman ve ağaç konulu şarkılar söyledi. Eğitim gönüllülerinden çim adam yapmayı öğrenen çocuklar, keyifli vakit geçirdi.
 
FİDAN DİKTİLER
 
Etkinlik sonunda çocuk kitaplığının içerisinde olduğu Kilimcitepe Parkı’na fidan diken çocuklar, bunları Ankara’da yaşanan terör saldırısında yaşamını yitirenlerin anısına adadı.

Yayın Tarihi : 17.03.2016 : 12:12

Etiketler : Ankarada    Yaşamını    Yitirenler    İçin    Fidan    Bölge   


Yorumlar

3452
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN