Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yeni Düzenlemeye Esnaf Tepkili

Yeni Düzenlemeye Esnaf Tepkili
İzmir'in Alsancak semtindeki Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde bulunan işyerlerinin reklam tabela ve panoları için yeni düzenleme getirilmesi tepki çekti.

 

İzmir'de işyeri kiralarının ve dükkan hava paralarının çok yüksek olduğu yerlerdan olan Alsancak semtindeki Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde, Büyükşehir Belediyesi'nin reklam panolarına ve talbelalara yeni düzenleme getirmesi, krize yol açtı. Esnaf reklam pano ve tabelalarına kurum adı ve kapı numarasından başka bir ibare konulmaması uygulamasına tepki gösterdi. Bazı işyerlerinde tabelalar sökülmeye başlandı. Uygulama öncesi kendilerinin yeterli bilgilendirilmediğini ve bu konuda görüşlerinin alınmadığını öne süren esnaf, bu konuda imza kampanyası başlattı. 
 
Bu bölgedik esnaftan Fatih Akkayun, 5 bin 500 TL harcayarak yeni bir tabela yaptırdığını ve şimdi yeni uygulama ile bu parasının boşa gittiğini belirterek, "Şimdi uygulamaya göre yeni bir tabela daha yaptırmak zorunda kalacağım. Esnafın büyük bölümünün işleri zaten durgun. Konuyu iyi bilen bir belediye görevlisinin yapılacak uygulamanın ayrıntılarını bizlere anlatmasını isterdik. Üstelik tabela üzerinde marka yazılmasını istemiyorlar. Biz müşteriyi işyerimize nasıl çekeceğiz? Topladığımız imzaları belediye yetkililerine iletip bu konuda görüşlerimizin alınmasını, mağduriyetimizin giderilmesini isteyeceğiz" dedi. 
 
8 OCAK'TA SÜRE VERİLMİŞTİ
 
Öteyandan esnafın, "Haberimiz yoktu, süre verilseydi" serzenişine rağmen Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekiplerinin geçen 8 Şubat'ta ayna amaçla yaptığı girişim, bu istekler nedeniyle yarım kalmıştı. Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde başlayan ve zaman zaman esnafla zabıta arasında gerginlik yaşanan operasyon esnafın tabelaları kendisinin sökmesi için 11 Ocak pazartesi gününe kadar süre verilmesiyle yarıda kaldı. Zabıta Müdürlüğü, esnafa altı ay önce bildirim yaptıklarını, tabelaların İlan ve Reklam Yönetmeliği'ne uygun hale getirilmesinin istendiğini açıkladı.

Yayın Tarihi : 17.03.2016 : 10:22


Yorumlar

8791
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN