Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Boyun Ağrısı İçin Altı Çözüm

Boyun Ağrısı İçin Altı Çözüm
Pek çok insan günlük yaşamın verdiği stres ve iş hayatı dolayısı ile boyun ağrısı çekmektedir. Bunun için sağlıklı ve yapabileceğiniz altı çözümü sizlerle paylaştık…

 

İşte 6 Çözüm
 
Boyun kaslarının yumuşaması için ısı bandı veya sıcak su torbası kullanabilirsiniz,
Bir yakınınızdan özellikle boyundan kafaya doğru ilerleyen kaslarınıza masaj yapmasını rica edebilirsiniz.
 
Omzunuzu öne-arkaya dairesel hareketler ile hareket ettirmek de boyun ağrınız için faydalı olacaktır.
 
 
Stres, boyun ağrısı için en bilinen etkenlerden biridir. Derin nefes alın ve nefesinizi bir kaç saniye tutun. Sonrasında yavaşça verin. Yapacağınız nefes egzersizleri stresten uzaklaştırmak ile birlikte, boyun ağrınıza da fayda sağlayacaktır.
 
 
Bitter çikolatanın içeriğinde bulunan bileşikler kan akışını hızlandıracağından, kasların kendine gelmesine yarar sağlayacaktır. Ek olarak yaban mersini, kabak çekirdeği, nar, kiraz ve zencefil gibi besinlerin kas ağrısını giderdiği bilinmektedir.
 
Kafanızı saat yönünde yedi ile sekiz defa çevirmek, boyunda olan kasların çalışmasını ve rahatlamasına yardımcı olur. Masa başında çalışma sırasında günde iki veya üç defa bu hareketleri yapın ve boyun kaslarını güçlendirin.
 
Kaynak: saglikmodu.com

Yayın Tarihi : 17.03.2016 : 10:16

Etiketler : sağlık    hastalık    boyun ağrısı    altı çözüm    stres    kas    ağrı    boyun tutulması    kafa    nefes egzersizleri    boyun kasları       


Yorumlar

3240
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN