Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


CHP Karşıyaka’dan Sağlık Paneli

CHP Karşıyaka’dan Sağlık Paneli
CHP Karşıyaka İlçe Başkanlığı; sağlık sistemindeki gelişmeleri ve değişimleri, iyi ve kötü yönleriyle vatandaşlara anlatmak için panel düzenledi. ’Sağlıkta dönüşüm, neler getirdi neler götürdü’ temalı panelde, sağlık yatırımları ve eksikler masaya yatırıldı.

 

 
Çarşı Kültür Merkezi’ndeki panelin moderatörlüğünü CHP Karşıyaka İlçe Başkan Yardımcısı Dr. Cemil Tugay yaptı. CHP İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray, Herkes İçin Acil Sağlık Derneği Başkanı Dr. Ülkümen Rodoplu, Prof. Dr. Süleyman Kaynak ve Eczacılar Odası Başkanı Tuncay Sayılkan da konuşmacı olarak katıldı. Paneli çok sayıda Karşıyakalı izledi.
 
Panelin açılış konuşmasını CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım yaptı. Başkan Yıldırım "Türkiye bugün bir uçuruma doğru hızla yol alıyor. Ülkenin kuruluş iradesi ve felsefesiyle uğraşılmakta, Ulu Önderimiz Atatürk’ün çizdiği demokrasi ve çağdaşlık yolu da hızla tasfiye edilmeye çalışılmakta. Amaç Musfata Kemal Atatürk ve devrimlerini yok ederek hızla İslam toplumuna doğru ülkeyi sürüklemek. AKP’nin 2023 hedefi budur. Bunu görmemiz gerekir" dedi.
 
"SEMT HASTANELERİNE İHTİYAÇ VAR"
 
CHP İzmir Milletvekili Dr.Aytun Çıray da hükümetin sağlık politikalarını eleştirdi. Çıray, "90 yıllık enkaz devraldık diyorlar. Bunlar önce ecdatlarının Cumhuriyet’e nasıl bir enkaz devrettiğine baksınlar. Avrupa’da; büyük hastaneler yerine küçük semt hastaneleri yapılıyor. Ülkemizde ise büyük hastaneler yapmak için devleti ’25 yıl borçlandırdılar. Hastaneye çok ihtiyaç var ama yapılacak hastaneler ulaşılabilir ve yönetilebilir olmalı" diye konuştu.
 
"KANSER HASTALARI İLAÇ ALAMIYOR"
 
Eczacılar Odası Başkanı Tuncay Sayılkan da şunları söyledi:
 
"Türkiye’de herkes eşit sağlık hizmeti almıyor ne yazık ki. Vatandaş ilacının neredeyse yüzde 60’ını cebinden ödüyor. Bu dönemde ülkemizde kimsenin kanser olmasını istemem çünkü Sağlık Bakanlığı ithal edilen kanser ilaçları için 1 Euro’yu 2 liraya sabitledi. Onun için de kanser hastalarımız ilaç bulamıyor, alamıyor."
 
"BU DÜZEN DEĞİŞMELİ"
 
Dr. Ülkümen Rodoplu da "Sağlık finansmanı, Sağlık Bakanlığı’nın yeniden yapılandırılması, hastanelerin özelleştirilmesi, sağlık çalışanlarının istihdamı konusundaki değişim, performansa göre ücretlendirme konularında gittikçe kötüye gidiyoruz. Bunların acilen düzene girmesi gerekir" dedi.

Yayın Tarihi : 16.03.2016 : 15:22

Etiketler : Chp    Karşıyakadan    Sağlık    Paneli    Bölge   


Yorumlar

4008
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN