Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


TAKEVli Gençler Göçmen Sorununu Almanya’da Tartıştı

TAKEVli Gençler Göçmen Sorununu Almanya’da Tartıştı
TAKEV Anadolu ve Fen Lisesi olarak MUNSH Almanca kulübü öğrencileri, Almanya’nın Schleswig-Holstein eyaletinin Kiel şehrinde düzenlenen MUNSH Birleşmiş Milletler Simülasyonuna katılarak bu kez göçmen sorununa dünya gençleri ile birlikte çözüm aradı.

 

 
Farklı komitelerden oluşan Birleşmiş Milletler’in öğrenciler tarafından yapılan organizasyonu olan ve bu sene göçmen sorunlarını konu alan konferansta öğrenciler temsil ettikleri ülkelerin delegeleri olarak, bu uluslararası soruna yönelik çözüm önerilerini tartıştılar.
 
Birleşmiş Milletlerde bulunan komiteleri içeren ve Alman lise ve üniversite öğrencilerinin yanı sıra yedi farklı ülkenin öğrencilerinin de katılım sağladığı konferansta TAKEV Lisesi öğrencileri başarılı başarılı sunumları ile gururlandırdı.
 
Konferanslar sırasında, genç lise öğrencisi katılımcılar ülkelerini temsil ederken, topluluk karşısında konuşma, grup içi iletişim, Almanca dilini geliştirme, politik araştırma ve analiz, aktif dinleme, başarılı müzakere, çatışma çözme, not alma ve teknik metin hazırlama gibi çok çeşitli yeteneklerini sergileme ve geliştirme olanağı buldu. Bu proje başta Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, Harvard ve benzeri saygıdeğer üniversiteler tarafından destekleniyor.
 
 

Yayın Tarihi : 15.03.2016 : 15:03

Etiketler : Takevli    Gençler    Göçmen    Sorununu    Almanyada    Tartıştı    Bölge   


Yorumlar

7212
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN