Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İZKA’ya Alman Heyetinden Ziyaret

İZKA’ya Alman Heyetinden Ziyaret
Almanya Mittlerer Niederrhein Bölgesi Sanayi Odası (IHK Mittlerer Niederrhein) Uluslararası İlişkiler Müdürü Türkiye Sorumlusu Wolfram Lasseur ve beraberindeki heyet İzmir ve İzmir’in yatırım ortamı hakkında bilgi almak amacıyla İzmir Kalkınma Ajansı’nı (İZKA) ziyaret etti. Farklı sektörde faaliyet gösteren 18 şirket sahibi ve üst düzey yöneticilerinden oluşan heyette ayrıca Neuss ve Mönchengladbach belediyelerinin kalkınma ajansı müdürleri ile yetkilileri de yer aldı.

 

 
10. Türkiye ziyaretini gerçekleştiren Almanya Mittlerer Niederrhein Bölgesi Sanayi Odası ve beraberindeki heyetin, iki ülke arasındaki ticareti geliştirmek ve karşılıklı yatırım imkânlarını teşvik edip, yatırımları desteklemek amacıyla yaptığı bu yılki Türkiye ziyareti içerisindeki tek durağı İzmir oldu. Heyet Başkanı Wolfram Lasseur bunun nedeninin üyelerinin İzmir’e olan yoğun merak ve ilgisi olduğunu belirtti.
 
Ziyaretin asıl hedefi tarihi Türk-Alman dostluğuna katkı sağlayarak, Türk-Alman ticaretini karşılıklı olarak daha da yoğunlaştırmak, bu kapsamda da İzmirli ve Mittlerer Niederrhein Bölgesindeki iş dünyasının temsilcilerinin bir araya gelmesini desteklemek oldu. Üç gün boyunca temaslarda bulunacak olan heyet özellikle endüstriyel makine, tekstil, enerji ve savunma sanayine yönelik olarak görüşmelerde bulunacak.
 
İzmir Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Hakkı Gökhan Elüstün’ün, İzmir’in potansiyel yatırım olanaklarını ve kentin genel ekonomisini konu alan sunumu sonrasında söz alan Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Sedef Özer, bu tür ziyaretlerin her iki bölgenin tanınması, ikili ilişkilerin gelişmesi ve ticaret hacminin artması için çok önemli olduğunu belirtti.

Yayın Tarihi : 15.03.2016 : 13:03

Etiketler : İzkaya    Alman    Heyetinden    Ziyaret    Bölge   


Yorumlar

9355
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN